Úvod Správy Niké liga Kapitán: Prepáčte, bolí to nás aj vás

Kapitán: Prepáčte, bolí to nás aj vás

Vasil Božikov po zápase so Spartakom Trnava.

Dlhé priaznivé série týkajúce sa derby sa dnes skončili. Vasil Božikov sa ako správny kapitán postavil aj pred zástupcov médií a chlapsky zhodnotil zápas. Za mužstvo sa ospravedlnil fanúšikom za prehru v derby, ktorá vždy bolí dvojnásobne.

Trpkosť prehry v derby sme okúsili prvýkrát od apríla 2018 a po ôsmich derby v rade. V derby sme inkasovali prvýkrát od septembra 2018 a doma sme pred dneškom naposledy prehrali ešte v decembri 2016.

Vasil Božikov sa k hodnoteniu zápasu postavil priamo a priznal naše chyby. „Nehrali sme tak ako sme si predsavzali, a ako dokážeme hrať. Urobili sme chyby a postrácali sme príliš veľa lôpt. Aj napriek tomu mohol byť výsledok iný, ak by sme v správnych okamihoch využili naše šance. Ospravedlňujeme sa fanúšikom, prehrať derby bolí, je to ťažké pre nás a hlavne pre nich. Jediné čo môžeme teraz urobiť, je pozrieť si naše chyby a začať hneď od nedele makať na ich odstraňovaní, aby sme toto zakopnutie odčinili už o týždeň v Žiline,“ povedal Vasil Božikov.

Strely celkom 12:4 pre Slovan, strely do priestoru brány 6:2 pre Slovan. Najmä v druhom polčase sme aj po príchode striedajúcich hráčov vystupňovali aktivitu, no bol to ten typ zápasu, v ktorom to jednoducho nepadalo do brány súpera. „Na predzápasovej rozcvičke som na chalanoch videl, že sú správne motivovaní. Chceli sme dnes vyhrať, nie kvôli potenciálnej šanci získať dnes titul, ale preto, že to bolo derby, a vždy je naším cieľom získať tri body. Miestami som mal pocit, že ten gól jednoducho nedáme, aj keď sa oň akokoľvek snažíme. Zníženie z pokutového kopu nám už žiaľ nestačilo,“ povzdychol si náš kapitán.

Vasil Božikov si strelil nešťastného vlastenca, čím nechtiac otvoril skóre stretnutia. Pre objektívnosť však treba dodať, že za Vasilom bol pripravený útočník Spartaka, preto by nebolo správne vyčítať nášmu kapitánovi tento vlastný gól. „Nešťastný okamih. Jurija Medveděva tam trnavský hráč zablokoval v pohybe, preto bol Twardzik sám na zadnej žrdi. Dával to pred bránu, nanešťastie, bol som v takom pohybe, že už som nemohol nič veľmi reagovať na tú loptu. Mrzí ma to.“

Po polovici nadstavby tak vedieme pred Dunajskou Stredou o 10 bodov. Za určitých okolností môžeme dosiahnuť majstrovskú definitívu o týždeň v Žiline. „Treba dať hlavy hore. Táto prehra bolí, pretože derby je pre Slovan i Spartak veľmi dôležité. Trnava podľa očakávania hrala veľmi agresívne, nechýbali ani provokácie, snažili sa nám kaziť našu hru. Také sú však derby, musíme si pozrieť naše chyby a odstrániť ich. Mrzí nás to najmä kvôli fanúšikom. Musíme sa pozerať pred seba a urobiť všetko pre víťazstvo v Žiline,“ uzavrel Vasil Božikov.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.