Úvod Správy Niké liga Po mestskom derby chceme zvládnuť aj to najslávnejšie

Po mestskom derby chceme zvládnuť aj to najslávnejšie

Vernon o týždni v znamení derby.

V stredu bratislavské derby po 11 rokoch, v sobotu celkovo 159. pokračovanie najslávnejšieho slovenského derby. Tento týždeň sa nesie v znamení zaujímavých zápasov, ktoré prežívajú aj naši hráči bez ohľadu na to, v ktorej krajine či meste sa narodili.

„Vieme, že pre fanúšikov sú toto veľmi dôležité zápasy nielen z pohľadu výsledkov. V hre je prestíž, história. Snažili sme sa vnímať ich pocity a preniesť ich na ihrisko. Nezažil som historické bratislavské derby, no chápal som, čo pre slovanistov znamená. Tešíme sa, že sme pohár s prehľadom zvládli a postúpili sme do semifinále,“ hovorí Vernon de Marco, ktorý vyrastal v Argentíne, a je aj držiteľom španielskeho pasu.

Už v sobotu o 15:30 nás čaká najslávnejšie slovenské derby so Spartakom. „Toto derby beriem ako najväčší zápas, aký na Slovensku máme. Sú to najkrajšie zápasy, samozrejme, teraz budú chýbať fanúšikovia, čo nás mrzí. Chceme urobiť ďalší krok smerom k zisku titulu,“ hovorí Vernon, ktorému však neunikol jarný progres nášho tradičného rivala. Na jeseň sme Trnavu relatívne hladko zdolali doma 2:0 a vonku 3:0. „Myslím si, že je to iná, silnejšia Trnava než na jeseň. Všímam si, že majú dobrú formu. Musíme byť na nich pripravení, eliminovať ich silné stránky, a uspieť naším futbalom.“

Len jedna výsledková konštelácia by zabezpečila, že by sme už v sobotu večer predčasne oslavovali tretí titul v rade. Stalo by sa tak jedine v prípade nášho triumfu nad Spartakom a zároveň prehry Dunajskej Stredy v domácom súboji s Trenčínom. „O to viac nás mrzí, že sme v Dunajskej Strede v závere prišli o víťazstvo. Inak by sme to mali v derby len vo svojich rukách. Na druhej strane, netreba sa prehnane upínať na majstrovskú definitívu. Myslíme len na to, že chceme zdolať Trnavu. Riešime len to, čo ovplyvníme, nie duel Dunajskej Stredy. Pochopiteľne, titul chceme spečatiť čo najskôr, no až do konca pôjdeme naplno,“ vyhlásil 28-ročný rodák z argentínskeho mesta Rosario.

Vernon de Marco dal v prebiehajúcej sezóne päť ligových gólov, s Petržalkou pridal presný zásah aj v pohári. Skóroval hlavičkou po nacvičenej kombinácii belasých. „Chcel som nadviazať na góly z ligy. Samozrejme, najprv treba brániť. Musíme si priznať, že práve v bránení to v druhom polčase s Petržalkou nebolo z našej strany ideálne. V každom prípade, berieme si pozitívne veci a pozeráme sa dopredu na ďalšie duely v lige i v pohári. Chceme byť úspešní na oboch frontoch. Je skvelé, že teraz hráme viac zápasov. Máme dostatočne široký káder, aby sme pravidelne zvládali nahustenejší program.“

V pohári s Liptovským Mikulášom i Petržalkou bol Vernon v základnej zostave, naopak, v nadstavbe o titul v lige zatiaľ naskakoval z pozície striedajúceho hráča. Náš obranca si uvedomuje silnú konkurenciu a chce na sebe ďalej pracovať. „Beriem to normálne, aj ako motiváciu, aby som sa zlepšoval a zostal mentálne silný. Všetko dobré časom príde, len musím zostať pozitívne nastavený a pozerať sa dopredu. V pohári sme sa chceli pobiť o šancu a ukázať sa v dobrom svetle. Každý hráč by mal mať túžbu hrať čo najviac, ja nie som výnimka. Plne však chápem, že sú tu aj ďalší dobrí futbalisti. Budem ďalej tvrdo makať,“ uzavrel Vernon de Marco.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.