Úvod Správy Slovnaft Cup Pauschek si cení kapitánsku pásku, Strelec chce Košice

Pauschek si cení kapitánsku pásku, Strelec chce Košice

Hlasy z kabíny po pohárovom víťazstve.

Belasí od úvodných sekúnd bratislavského derby dali jasne najavo, že si v pohárovom štvrťfinále neželajú žiadnu drámu. Petržalke nasúkali päť gólov, všetky s výnimkou prvého padli po pekných kombinačných akciách.

Lukáš Pauschek zažil mestské derby v mládežníckych kategóriách, toto bolo prvé na seniorskej úrovni. „Bolo to samozrejme trochu iné, špeciálne. Škoda, že sa hralo bez divákov. Verím a viem, že s nimi by malo derby oveľa väčší náboj. Žiaľ, taká je doba. Dôležité bolo, že sme od začiatku plnili to, čo sme chceli. Hrali sme aktívne a rýchlo, po strate lopty sme hneď napádali, boli sme živí. Myslím si, že dnes tomu nie je čo vytknúť,“ povedal náš odchovanec.

Vôbec prvýkrát v súťažnom zápase bol Lukáš Pauschek kapitánom Slovana Bratislava. „Veľmi ma to potešilo, keď som sa to pred zápasom dozvedel. Je to pre mňa veľká česť,“ doplnil 28-ročný obranca.

David Strelec prispel k nášmu triumfu presným zásahom na 3:0, keď zužitkoval nezištnú prihrávku Kenana Bajriča. „Tešíme sa z piatich gólov, škoda jedného inkasovaného. Jasne sme ukázali našu silu. Gól z bratislavského derby je pre mňa špeciálny. Cítil som sa celkom dobre, po fyzickej a kondičnej stránke som už takmer stopercentný,“ vyhlásil náš mladý útočník po stretnutí.

Naše góly padli po kombináciách na jeden dotyk, ktoré potešili aj slovanistov pri televíznych obrazovkách. „Je skvelé, že vieme byť nebezpeční po viacerých stránkach, z viacerých herných situácií. Celkovo sme k tomu pristúpili veľmi dobre. Na ihrisku sme dali najavo, že aj my sme to brali ako veľmi vážny, významný zápas. Cítil som, že je to bratislavské derby. Teším sa už na sobotu a na ďalšie derby s Trnavou.“

V semifinále zostali v hre okrem belasých ešte Žilina, Banská Bystrica a Košice. „Prial by som si Košice, bolo by to zaujímavé. Navyše, v Košiciach žije polovica mojej rodiny,“ uzavrel David Strelec. Pripomíname, že žreb semifinále je na programe vo štvrtok o 11:00.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aktuálne vydanie bulletinu.
Belasí v pondelok o 18:00 vyzvú Sereď.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.