Úvod Správy Niké liga Strelec: Teším sa na bratislavské derby

Strelec: Teším sa na bratislavské derby

David Strelec sa v Dunajskej Strede vrátil do hry a teší sa na bratislavské derby.

Po tom, ako absolvoval izoláciu s negatívnym výsledkom testu, stihol pred zápasom v Dunajskej Strede tri tréningy s mužstvom. David Strelec v šlágri naskočil do hry v 72. minúte a presným centrom z rohu sa podieľal na našom druhom góle.

„Vo štvrtok som sa pripojil k mužstvu. Už počas izolácie som doma trénoval, takže po kondičnej stránke sa cítim fajn, i keď to neviem objektívne zhodnotiť, pretože som ešte neabsolvoval celý zápas. Cítim sa však dobre. Neviem, či by som už zvládol aj plnú minutáž, no dôležité je, že som pripravený,“ povedal David Strelec.

Čerstvo 20-ročný útočník centrom z rohu pripravil gólovú pozíciu pre Kenana Bajriča. Následne ešte peknou prihrávkou ponúkol šancu Jurijovi Medveděvovi, ktorého ešte za stavu 2:1 v náš prospech vychytal brankár Jedlička. „Štandardky pre mňa nie sú nič nové, kopával som ich. Keď som bol mladší, tak som venoval veľa času ich nácviku a streľbe, čo mi zostalo doteraz. Prišiel som za stavu 1:1 a chcel som pomôcť k tomu, aby sme vyhrali. Žiaľ, na konci sme inkasovali. Nič sme voči Dunajskej Strede nestratili a ani nezískali.“

David Strelec v marci absolvoval prvý zraz so slovenským reprezentačným áčkom. Na Cypre debutoval, s Maltou si otvoril strelecký účet v národnom tíme. „Bol som zdravo nabudený, túžil som hrať. Nič sa však nedá robiť, izoláciu som musel vziať ako realitu, prišiel som kvôli nej o dva zápasy. Musím sa koncentrovať na to, čo je teraz a na to, čo príde. Je dobré, že nás čaká viac zápasov. Každý chce radšej hrať než trénovať, a ja nie som výnimka,“ vyhlásil náš odchovanec.

Už v stredu (výkop o 15:30) privítame vo štvrťfinále pohára Petržalku. David, ktorý sa narodil v roku 2001, si ťažko môže pamätať bratislavské derby na starom Tehelnom poli či na pravom brehu Dunaja. Dobre však vie, že tento zápas bude mať špecifický náboj. „Pamätám si zápasy v mládeži proti Petržalke, vždy to bolo vyhrotené, niekedy na hrane, občas aj za ňou. Teším sa na bratislavské derby, a som veľmi zvedavý, aké to bude. Pre mňa je to ešte špecifickejšie, pretože otec hrával za Petržalku, čiže už sme sa trochu doberali (úsmev). Škoda, že na štadión nemôžu prísť fanúšikovia. Som presvedčený, že ak by ľudia mohli prísť, tak by zaplnili štadión. My bojujeme aj za našich priaznivcov, verím, že si zápas pozrú aspoň v televízii a budú nám na diaľku fandiť.“

Belasí hneď od pondelka rána prepli myšlienky na pohár. „Tréningy sú samozrejme prispôsobené zápasovému programu. Budeme plní života a energie na stredu. Nesmieme si všímať, že čelíme súperovi z druhej ligy. Ak v pohári niečo podceníte, tak môžete byť veľmi rýchlo smutní, pretože sa hrá na jeden zápas a neexistuje priestor na opravu. Samozrejme, doma chceme postúpiť,“ hovorí slovenský reprezentant.

David Strelec je optimisticky naladený a pozerá sa len pred seba. Verí, že už mu život neskomplikujú žiadne zranenia či akékoľvek iné ťažkosti. Na prelome februára a marca mu komplikovalo život menšie zranenie, duely so Zlatými Moravcami a Liptovským Mikulášom zase vynechal z dôvodu izolácie po rizikovom kontakte. Pozitívnu energiu mu dodáva aj úspešný debut v reprezentačnom áčku. „Z reprezentácie som si priniesol pozitívne dojmy. Debutoval som, dal som svoj prvý gól. Myslím si, že som v zápase s Maltou za tých 45 minút, ktoré som odohral, pomohol mužstvu. Mám veľké odhodlanie a motiváciu do ďalšej práce. Cieľ je byť zdravý a šťastný, potom prídu aj futbalové veci,“ uzavrel veľký talent nielen slovenského futbalu.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.