Úvod Správy Niké liga Žiadna lopta nie je stratená

Žiadna lopta nie je stratená

Matúš Ružinský pri zatiaľ najväčšom zápase kariéry podržal belasých.

K tomu, že belasí mali v Dunajskej Strede výborný vstup do stretnutia, prispel aj brankár Matúš Ružinský. Krátko po našom prvom góle bravúrne na bránkovej čiare zneškodnil hlavičku Blackmana. Aj napriek tomu bol po stretnutí smutný, keďže slovanisti v závere stratili víťazstvo.

„Škoda, boli sme veľmi blízko k víťazstvu. V závere tam však prišiel center a hlavička, preto sa musíme zmieriť aj s remízou. Aj Dunajská Streda dnes ukázala svoju kvalitu. Chceli sme tri body, máme jeden, no ideme ďalej, ešte je pred nami veľa zápasov,“ povedal Matúš Ružinský v mix-zóne.

Pre Matúša Ružinského to bol stále len tretí súťažný štart v belasom. Svoje miesto si však zastal, góly nešli na jeho vrub. Naopak, jeho zákrok voči hlavičke Blackmana v úvode stretnutia zniesol najprísnejšie kritériá. Už sa zdalo, že lopta skončí v bráne, no Matúš ju pravou rukou ešte udržal pred čiarou. „Aj na tréningoch chytáme tak, že jednoducho žiadna lopta nie je stratená. Po každej jednej treba ísť, čo som urobil aj v tomto prípade. Už je to však za nami. Zákrok tam síce bol, no k výsledku veľmi nepomohol. Mrzí ma, že sme tu stratili dva body.“

 

Po zápase sa oveľa viac radovali hráči DAC, naopak, v našej kabíne vládlo skôr sklamanie. Nielenže sme inkasovali v samom závere, ale aj z pohľadu na štatistiky a obraz hry sme boli jednoznačne bližšie k triumfu než náš tradičný rival. „Cestovali sme sem s cieľom zvíťaziť. Zanalyzujeme si chyby, ktoré sme urobili. Čaká nás anglický týždeň, už v stredu hráme doma pohár, v sobotu ligu. Krátko zregenerujeme a začneme sa pripravovať na pohárový duel,“ vyhlásil Matúš Ružinský.

Belasí si v prípade, že by si udržali víťazstvo, mohli vybojovať prvý majstrovský mečbol. Takto majú na DAC stále 13-bodový náskok. Za určitých okolností by sme o týždeň skutočne mohli dosiahnuť majstrovskú definitívu – stalo by sa tak v prípade, že by sme doma zdolali Spartak, a DAC by doma podľahol Trenčínu. „V hlavách sme sa príliš nezaťažovali majstrovskou definitívou. Samozrejme, radi by sme to potvrdili čím skôr, no sme nastavení tak, že až do konca pôjdeme naplno. Či už v lige alebo v pohári. Teraz sme smutní a sklamaní, no musíme sa pozerať dopredu, niet času nazvyš. Čakajú nás ďalšie duely,“ uzavrel Matúš Ružinský.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pripravujeme pre vás veľkú fanzónu s hudobným vystúpením.
Exkluzívny zážitok pre vaše deti.
Ako hrali naši mladíci?

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.