Úvod Správy Niké liga Keď siahate po víťazstve, je bod málo

Keď siahate po víťazstve, je bod málo

Názory trénerov po zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Darko Milanič, tréner Slovana: „Podľa môjho názoru sme videli dobrý zápas. V prvom polčase sme hrali vo vysokom tempe, napádali sme súpera, čím sme ho donútili k chybám. Páčil sa mi spôsob, akým sme sa na ihrisku prezentovali. Dali sme rýchly gól, čo je vždy výborné, zvlášť proti nebezpečnému tímu ako Dunajská Streda, ktorá si vďaka svojej kvalite dokáže vytvoriť nebezpečné situácie. Snažili sme sa pridať druhý gól. Do druhého polčasu sme však nevstúpili dobre, nevyzerali sme už tak ako v prvom dejstve, nechali sme súpera ľahko hrať. My sme začali hrať až po ich góle z penalty. Vôbec prvýkrát v tejto sezóne sme inkasovali v posledných minútach zápasu. Mali sme víťazstvo v rukách, takže nie sme radi, že sme ho stratili. Z pohľadu výkonu a tímového ducha to bolo v poriadku, boli sme blízko k tomu, aby sme si odviezli tri body. Máme pred sebou ďalšie dôležité zápasy, čím určite nechcem povedať, že tento dôležitý nebol. Aj najbližšiemu programu sme prispôsobili striedania a ich počet. Veril som, že už s hráčmi, ktorí boli na ihrisku, dotiahneme zápas do víťazného konca.“

Bernd Storck, tréner DAC: „Keď v piatej minúte inkasujete z penalty, tak je pre vás veľmi ťažké dostať sa späť do zápasu. Boli sme trochu v šoku, približne 20 minút sme sa hľadali, kým Slovan nás veľmi dobre napádal. Dokázali sme si vytvoriť dve dobré šance, hlavičku Blackmana zneškodnil brankár, Andzouana mieril tesne vedľa. Mohli sme vyrovnať, no nebol som spokojný s prvým polčasom. Cez prestávku sme spravili nejaké zmeny, dali sme tam druhého útočníka, prešli sme na iný štýl. Čoraz viac sme sa dostávali do hry, z penalty sme zaslúžene vyrovnali. Nanešťastie sme potom inkasovali zo štandardnej situácie, aj keď som hráčom kričal, aby tam nenechali protivníka voľného. Musím zložiť kompliment môjmu tímu, nevzdávali sme sa. V závere sme ešte pomenili rozostavenie a za bojovnosť a druhý polčas sme si zaslúžili vyrovnať. Myslím si, že remíza je pre oba tímy v poriadku.“