Úvod Správy Juniori Rozhodli skúsenosti a efektivita

Rozhodli skúsenosti a efektivita

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Košice 0:4.

Belasá U21 v 24. kole II. ligy podľahla Košiciam 0:4. Naši mladíci odohrali veľmi dobrý prvý polčas, v ktorom hostí nepustili do vážnejších šancí. Po prestávke sa však prejavili skúsenosti Košičanov, ktorí boli maximálne efektívni a napokon zvíťazili štvorgólovým rozdielom.

Belasá U21 vyrukovala proti ambicióznym Košiciam s výbornou organizáciou hry a obetavosťou. Prvý polčas priniesol v peknom počasí len minimum gólových príležitostí, najčastejšie sa hralo medzi šestnástkami, obe mužstvá zviedli množstvo osobných súbojov. Prvý strelecký pokus vyslali belasí, Rigov pokus z priameho kopu Kira pokryl. Košičania kontrovali hlavičkou Nováka, ktorá presvišťala tesne vedľa našej pravej žrde. Najviac vzruchu priniesli štandardné situácie, belasí kopali tri zaujímavé priame kopy, všetky však Kira vyriešil. Košičania zase z dvoch zaujímavých štandardiek tesne minuli priestor troch žrdí. Nádejný bol krídelný prienik Rosenbergera z 34. minúty, z uhla vystrašil Kiru, lopta skončila na hornej sieti. Hostia v prvom polčase ani raz nevystrelili medzi tri žrde.

Tréner Košíc Jozef Vukušič na to zareagoval dvojnásobným polčasovým striedaním. A práve jeden z čerstvých hráčov Jakúbek krátko po prestávke hlavičkou zblízka prekonal Rybára – 0:1. Belasí sa nevzdávali. Rosenberger predviedol pekný prienik po krídle, s jeho strelou si však Kira poradil. Hostia boli maximálne efektívni, v 66. minúte totiž po druhej väčšej šanci strelili druhý gól, keď Liener po rohu hlavičkoval do siete – 0:2. Košice získali hernú pohodu a zakrátko mohli pridať tretí gól, Rybár však bravúrne vytesnil pokus Lienera. Slovanisti sa v 71. minúte mohli vrátiť do hry, Schlossár vysunul kolmicou Huberta, ten však v samostatnom úniku stroskotal na Kirovi. Platilo „nedáš-dostaneš,“ Kountouriotis sa technicky presadil v šestnástke a pridal tretí gól Košíc – 0:3. Solídny dojem z prvého polčasu si belasí pokazili v závere, keď v 84. min opäť inkasovali po hlavičke Gladiša.

Belasá U21 tak zostáva v tabuľke na 14. mieste, jej jarná bilancia je po dnešku 4 víťazstvá a 4 prehry. Najbližšie sa slovanisti predstavia v Bardejove, kde sa bude hrať v sobotu 17. apríla o 11:00.

Hodnotenie trénera

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „Prvý polčas splnil v našom podaní prísne kritériá, darilo sa nám zhusťovať stred poľa, odkiaľ sme chceli vyrážať do brejkov. Mali sme tri dobré štandardné situácie, brankár Kira všetky zneškodnil. Nechcem povedať, že by sme druhý polčas začali laxne, no dostali sme pre mňa lacný gól, ktorý nás trochu utlmil. Následne prišiel druhý gólový úder tiež po našej chybe. Mohli sme sa ešte chytiť a znížiť na 1:2, žiaľ, Martin Hubert nepremenil svoj samostatný únik. Tieto veci na mladých hráčov vplývajú. Posledných dvadsať minút už Košice dominovali, inkasovali sme ďalšie dva lacné góly, ktoré by sme na tejto úrovni nemali dostávať. Výsledok je pre nás trochu krutý, Košice využili prakticky štyri šance na štyri góly, my sme svoje tri príležitosti nepremenili. Vedeli sme, že sa Košiciam môžeme vyrovnať v bojovnosti, rovnako sme si boli vedomí, že majú skúsené mužstvo, ktoré nás po futbalovej stránke vie prehrať. Z pohľadu bojovnosti nemôžem hráčom nič vyčítať, rozhodli chyby, ktoré si musíme rozobrať. Určite zavážili skúsenosti aj efektivita. My sme nezvládli začiatok druhého polčasu, vtedy sa zápas lámal. Výsledok nie je z nášho pohľadu a toho, čo sa dialo na ihrisku, úplne spravodlivý, no futbal je o góloch. V prvom polčase sme odviedli výborný výkon, no futbal sa hrá na dva polčasy, a v tom druhom sme urobili príliš veľa chýb.“

ŠK Slovan Bratislava U21 – FC Košice 0:4 (0:0)

Góly: 48. Jakúbek, 66. Liener, 74. Kountouriotis, 84. Gladiš

Žlté karty: 28. Habodasz, 73. Laczkó – 37. Krčmarevič, 68. Jonec

Rozhodovali: Valent – Poruban, Čajka

Bez divákov

Slovan U21: Rybár – Mičák, Molčan, Laczkó, Čech (68. Lacko) – Schlossár, Habodasz – Hubert (79. Čeepkai), Rigo (83. Čongrády), Rosenberger (68. Jackuliak) – Matoš

Košice: Kira – Kis, Kavka (21. Jonec), Pavúk, Kim – Krčmarevič – Kountouriotis, Karaš (46. Jakúbek), Novák (73. Gladiš), Liener (73. Veliký) – Jung (46. Gáll)

Zdroj foto: Nándor Fekete

Pripravujeme pre vás veľkú fanzónu s hudobným vystúpením.