Úvod Správy Slovnaft Cup Ožboltova pohárová séria pokračuje

Ožboltova pohárová séria pokračuje

Alen Ožbolt presnou strelou poslal belasých do štvrťfinále pohára.

Belasí sú naďalej v hre aj v domácom pohári. V súboji s lídrom II. ligy síce dlho čakali na gól, napokon však cez Liptovský Mikuláš zaslúžene postúpili do štvrťfinále. O výsledku rozhodla presná krížna strela Alena Ožbolta.

V 69. minúte slovanisti vyviezli loptu z vlastnej polovice a Erik Daniel ideálne načasovanou prihrávkou uvoľnil napravo Alena Ožbolta. Ten na kraji šestnástky na nič nečakal, poriadne sa oprel do lopty a prudkou krížnou strelou rozvlnil sieť. „Som útočník, v zápase si musím počkať na svoju šancu. Niektoré situácie pred súperovou bránou sme riešili príliš komplikovane na viac prihrávok. Priznávam, za bezgólového stavu už som bol aj trochu nervózny. Keď som dostal od Erika loptu, tak som si v hlave povedal, že nebudem na nič čakať a vystrelím. Mal som možno aj trochu šťastia, ale urobil som presne to, čo som chcel spraviť,“ povedal Alen Ožbolt.

Duel v Senci priniesol v nepríjemnom počasí zaujímavé situácie pred obomi bránami. Belasí trafili žrď, Liptákov viackrát zachránil brankár Luksch. Po prestávke sa zase musel vytiahnuť Matúš Ružinský, ktorý zlikvidoval všetky nebezpečné situácie pred našou bránou. „Verím, že Liptovský Mikuláš s týmto futbalom a mužstvom môže pokojne hrať najvyššiu súťaž. Pre viacerých z nich to bol životný zápas. My ako Slovan zase musíme ísť do každého duelu s cieľom vyhrať. Sami sme si urobili zápas ťažší, ak by sme v úvode využili dve dobré šance, vyzeralo by to inak. Nič už s tým však nespravíme. Na konci sa počíta len to, že sme postúpili,“ vyhlásil slovinský útočník.

Bilancia Alena Ožbolta v Slovenskom pohári je veľmi zaujímavá. Za Slovan dal v domácom pohári šesť gólov vrátane toho víťazného z minuloročného finále s Ružomberkom. V prebiehajúcej pohárovej edícii skóroval v každom zápase, celkom má v ročníku 2020/21 na konte vo všetkých súťažiach 9 presných zásahov.

A netreba zabúdať ani na to, že Alen víťazným gólom rozhodol nielen finále Slovenského pohára 2019/20, ale ešte ako hráč Lokomotivu Plovdiv aj finále Bulharského pohára 2018/19. „V pohári sa cítim naozaj dobre. Možno aj moja minulosť mi prináša veľmi pekné spomienky na pohárovú súťaž. Nechcem sa však zastaviť. Chcem so Slovanom vyhrať prinajmenšom ďalší pohár.“ 

Darko Milanič urobil v zostave na pohárový duel oproti ligovému duelu so Zlatými Moravcami šesť zmien. Šancu dostali Adam Laczkó a Marek Rigo, prvýkrát od začiatku hral po zranení a prekonaní Covid-19 Dávid Holman. Hráči sa chcú zdravo pobiť o miesta v zostave. „Vieme, za aký klub hráme. Sme v najlepšom klube na Slovensku a pri každej jednej príležitosti sa snažíme dokázať, že si zaslúžime svoje miesto. Myslím si, že sme dnes odviedli na ihrisku dobrú prácu. Možno si niekto povie, že je to len 1:0, a mnohí očakávali vyšší rozdiel v skóre, no pohárové zápasy sú často nevyspytateľné. Vidíte to aj vo svete, kde sa dejú rôzne prekvapenia. Tešíme sa, že sme to zvládli,“ hovorí Alen Ožbolt.

Belasí už dnes dopoludnia trénovali a zameriavajú sa na nedeľňajší šláger v Dunajskej Strede. „Zápasy s Dunajskou Stredou sú vždy veľmi zaujímavé a vybičované. Vždy ich chceme zdolať, a teraz to nebude iné. Môžeme urobiť ďalší krok k splneniu nášho cieľa. Zodpovedne sa na nich pripravíme,“ uzavrel Alen Ožbolt.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ktoré školy si pripravili najzaujímavejšie transparenty?
Naši hráči i hlavný tréner si prevzali individuálne ocenenia za práve skončenú sezónu.
Hlasy hráčov po poslednom zápase sezóny.

Neprehliadnite

Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Chceš byť novým Vladimírom Weissom? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.
Úvodný výkop finále je stanovený na nedeľu 8. mája o 17:30.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.