Úvod Správy Slovnaft Cup Belasí postúpili do štvrťfinále

Belasí postúpili do štvrťfinále

ŠK Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0.

ŠK Slovan zvíťazil v osemfinále Slovnaft Cupu 2020/21 nad Liptovským Mikulášom 1:0. Na neutrálnej pôde v Senci padol aj napriek množstvu našich príležitostí jeden gól, o ktorý sa po prestávke postaral Alen Ožbolt. Belasí postúpili do štvrťfinále, ktoré je na programe už o týždeň (termíny 13./14. apríl). Žreb sa uskutoční vo štvrtok 8. apríla.  

V typickom aprílovom počasí boli belasí od začiatku aktívnejší. Prvú šancu mali už v 6. min, keď Danielov center prešiel až na päťku k Ožboltovi, ktorý však zakončil tesne vedľa. Následne to skúšal po zemi Rigo, brankár Luksch jeho strelu kryl. Belasí často útočili po pravej strane, v 22. min odtiaľ v dobrej pozícii vystrelil Daniel, aj v tomto prípade bol Luksch pripravený. Liptovský Mikuláš sa prvýkrát pripomenul v 25. min, keď po centri z pravej strany strieľal z prvej Bartoš, Ružinský spoľahlivo zasiahol. Peknú akciu predviedli belasí v 29. min – Daniel dlhým pasom vysunul naľavo Holmana, ten lopte dodal dobrý smer i razanciu, no Luksch na dvakrát zasiahol. Doslova tutovku mal v 31. min Ratao, ktorý z bezprostrednej blízkosti po akcii Vernona prehodil brankára a tesne žiaľ aj bránu. Vzápätí Holmanov oblúčik len o milimetre minul pravú šibenicu.

Belasí mohli v 53. min otvoriť skóre, keď Ratao spätnou prihrávkou našiel Vernona, ktorého strelu zastavila žrď. Liptovský Mikuláš sa pripomenul v 59. min, Bartošovu strelu zblízka Ružinský pokryl. Bartoš to skúsil aj v 64. min z uhla, Ružinský bol opäť pripravený a zasiahol. Darko Milanič reagoval na priebeh trojnásobným striedaním, do hry prišli Moha, Medveděv i Nono. A práve Nono v 69. min vyviezol loptu z vlastnej polovice a dal ju napravo Danielovi, ktorý pekne vysunul Ožbolta. Ten z pravej strany šestnástky krásnou krížnou strelou prekonal Lukscha – 1:0. Belasých v 74. min podržal Ružinský, ktorý bravúrne vyrazil strelu Kima z bezprostrednej blízkosti. Bartoš trafil z dorážky žrď. Vzápätí Moha už prehodil Lukscha, na čiare však odkopol jeden z obrancov Liptákov. V 78. min Vernon ideálne centrom nabil Ožboltovi, ktorý však zblízka hlavičkoval nad. Gólovú poistku mal v 84. min na kopačke Medveděv, Luksch však vytesnil jeho krížnu strelu. V závere už si slovanisti postrážili víťazstvo a postúpili do štvrťfinále. 

 

ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0) – hralo sa v Senci

Gól: 69. Ožbolt

Žlté karty: 27. de Kamps, 56. Vernon, 71. Abena – 41. Staš

Rozhodovali: Ochotnický – Hrmo, Jánošík

Bez divákov

Slovan: Ružinský – Pauschek (63. Medveděv), Abena, Laczkó, Vernon – Rigo (63. Nono), de Kamps – Daniel, Holman (78. Bajrič), Ratao (63. Moha) – Ožbolt (78. Henty)

Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, D. Krčík, Holub, Kotora – Staš, Gerát (79. Kováč) – Laura (72. Um), Bartoš, Kim – Andrič (72. Voško)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Martin Schlossár absolvoval ligový debut v belasom.
Mladí slovanisti na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Chceš byť novým Vladimírom Weissom? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.
Úvodný výkop finále je stanovený na nedeľu 8. mája o 17:30.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.