Úvod Správy Niké liga Do súboja lídrov s jasným cieľom

Do súboja lídrov s jasným cieľom

Belasí sa v stredu o 16:00 stretnú s Liptovským Mikulášom.

Po vynútenej prestávke sa opäť rozbieha Slovnaft Cup. Osemfinále ponúkne súboj lídra najvyššej súťaže s lídrom II. ligy. Belasí ako obhajcovia pohárovej trofeje vyzvú Liptovský Mikuláš, úvodný výkop je v stredu 7. apríla o 16:00 na neutrálnej pôde v Senci.

Tribúny štadióna zostanú prázdne. Priamy prenos zo stretnutia budete môcť sledovať naživo prostredníctvom Futbalnet.TV.

Oba tímy hrali svoje ligové zápasy v sobotu. Belasí v sobotu v lige zvíťazili nad Zlatými Moravcami 4:1 a náskok na čele navýšili na 13 bodov, Liptovský Mikuláš zdolal Banskú Bystricu 1:0 a poskočil na čelo II. ligy.

„Tešíme sa, že pohár pokračuje. Chceme hrať zápasy, aj pre hráčov je dobré, že sú v zápasovom rytme,“ hovorí tréner Darko Milanič, ktorý svojich zverencov pripravil na pohárového súpera. Belasí nič nepodceňujú, vedia, aké sú pohárové zápasy aj vo svete nevyspytateľné.

„Súpera sme si podrobne analyzovali, hráči dostanú všetky potrebné informácie. Myslím si, že Liptovský Mikuláš má kvalitu na najvyššiu súťaž. Prezentujú sa výbornou organizáciou hry pri bránení a útočení, čo je pre nás jasný signál, že musíme byť pripravení a obozretní,“ vyhlásil tréner belasých, ktorý má jasnú predstavu o tom, čo by od svojho tímu chcel na ihrisku vidieť.

„Chceme pokračovať v tom, čo sme predviedli vo výbornom druhom polčase so Zlatými Moravcami, keď sme hrali s veľkou energiou, vysoko sme napádali súpera a uspeli sme útočným futbalom. Taký výkon však potrebujeme predviesť od prvej minúty. Pohárové zápasy sú špecifické, pre kluby z nižšej súťaže predstavujú jedinečnú šancu, čo tiež musíme mať na pamäti. My pôjdeme za postupom, naše ciele sú jasné.“

Absencie sa oproti víkendovému duelu so Zlatými Moravcami prakticky nezmenili. V zmysle protokolu v súvislosti s Covid-19 naďalej nie sú k dispozícii Dominik Greif a David Strelec, ktorí sú v izolácii a podstúpia PCR test. „Pre zranenia určite nebudeme môcť počítať s Vladimírom Weissom, Filipom Lichým, Lucasom Lovatom či Ondřejom Petrákom. Otáznik visí nad štartom Vasila Božikova a Ibrahima Rabia,“ objasnil Darko Milanič. Individuálne trénujú naši brankári Michal Šulla a Martin Trnovský. Pozitívnou správou je, že Michal Šulla už dnes trénoval aj na ihrisku, aj keď zatiaľ len individuálne pod dohľadom kondičného trénera.

Pristúpi tréner v pohári k zmenám v zostave? „Oproti Zlatým Moravciam urobím len pár zmien. Môžeme trochu rotovať zostavu, aby hráči mali svoje minúty, čo je dobré. Na druhej strane, až do konca sezóny chceme pokračovať v nastolenom trende a na vysokej úrovni. Niečo teda v zostave zmeníme, no nebude to veľa zmien,“ doplnil Darko Milanič.

Ako postupovali

Belasí v druhom kole zvíťazili v Beluši 2:0 (góly Henty, Ožbolt), v treťom kole prešli cez Kvašov hladko 6:0 (Cmiljanič 2, Bajrič, Ožbolt, Weiss, Henty).

Liptovský Mikuláš si v druhom kole bez problémov poradil s Višňovým výsledkom 5:1 (góly Kováč, Voško, Staš, Laura, Ha), v treťom kole však zažil poriadnu drámu na ihrisku Slávie Staškov. Liptáci zvíťazili tesne 4:3, keď sa strelecky presadili Štrba, Lišivka, Staš a Bartoš.

Aktuálna forma

Naša jarná bilancia v lige je 5 víťazstiev a 2 remízy pri skóre 21:6. Počas víkendu sme zvíťazili nad Zlatými Moravcami 4:1 po obrate v druhom polčase. Dva góly strelil Moha, po jednom presnom zásahu pridali Rafael Ratao a Alen Ožbolt.

Liptovský Mikuláš na jar ešte neprehral, jeho jarná ligová bilancia je 5 víťazstiev a 3 remízy. Liptáci aktuálne ťahajú trojzápasovú víťaznú šnúru a počas víkendu zvládli priamy súboj o prvé miesto, keď doma zdolali Banskú Bystricu 1:0 po presnom zásahu Adriana Kačeríka.

Predstavenie súpera

MFK Tatran Liptovský Mikuláš vznikol v roku 1934 ešte ako ŠK Okoličné. Práve v Okoličnom, ktoré sa neskôr stalo súčasťou mesta Liptovský Mikuláš, sa nachádza aj zrekonštruovaný štadión, kde Tatran hráva svoje domáce stretnutia. Náš pohárový súper pôsobí od sezóny 2009/10 nepretržite v II. lige. Klubovými farbami sú červená, čierna, žltá a biela.

V kádri sú viacerí hráči, ktorí v minulosti pôsobili v najvyššej súťaži – stredopoliar Tomáš Gerát hrával v Ružomberku, Adrian Kačerík v Podbrezovej, brankár Matěj Luksch pôsobil v Pohroní. Trénerom tímu je Marek Petruš.

Oporou tímu bol na jeseň obranca Andrej Štrba, ktorý však od jarnej časti pôsobí v Pohroní.

Tatran je aktuálne v II. lige na prvom mieste, keď v 22 kolách nazbieral 49 bodov a o bod vedie súťaž pred Banskou Bystricou. Najlepším strelcom je 12-gólový Richard Bartoš.

Vzájomný zápas

S Liptovským Mikulášom sme sa stretli vo štvrťfinále Slovnaft Cup-u v sezóne 2017/18. Presne 14. marca 2018 to bola ešte na Pasienkoch veľká dráma. Belasí prehrávali po polčase 0:1, následne viedli 2:1 i 3:2, Liptovský Mikuláš však v samom závere vyrovnal na 3:3. O víťazstve 4:3 a postupe rozhodol v nadstavenom čase Andraž Šporar, ktorý presne trafil zvnútra šestnástky.

Fakty z posledného zápasu:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:3 (0:1)

Góly: 68. a 83. Vittek, 55. Savičevič, 90. Šporar - 35. Andrič, 80. Očenáš, 87. Kotora

Slovan: Greif – Čikoš, Laczkó, Božikov, Chouchoumis – de Kamps (46. Šporar) – van Haaren (86. Droppa), Nono (27. Savičevič) – Čavrič, Vittek, Hološko

Liptovský Mikuláš: Šavol – Kucharčík, Očenáš, Ondrek, Janec - Poremba, Lišivka – Kotora, Čery (69. Papaj), Halgoš (86. Staš) - Andrič (77. Bellás)

Dôležité informácie

Zápas osemfinále Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava – MFK Tatran Liptovský Mikuláš sa odohrá v stredu 7. apríla o 16:00 na neutrálnej pôde v Senci. Duel povedie rozhodcovská trojica Ochotnický – Hrmo, Jánošík.

Osemfinále sa hrá na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach okamžite nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Hrá sa bez divákov. Priamy prenos budete môcť sledovať prostredníctvom Futbalnet.TV.