Úvod Správy Reprezentácia David Strelec s premiérovým gólom v reprezentačnom áčku

David Strelec s premiérovým gólom v reprezentačnom áčku

Náš odchovanec skóroval krátko po svojom príchode na ihrisko.

David Strelec, ktorý o pár dní oslávi svoje 20. narodeniny, si dnes otvoril gólový účet v slovenskom reprezentačnom áčku. Prvý gól v seniorskej reprezentácii strelil pri svojom druhom štarte.

Odchovanec Akadémie ŠK Slovan prišiel v kvalifikačnom zápase s Maltou na ihrisko na začiatku druhého polčasu za nepriaznivého stavu 0:2. Potreboval len štyri minúty na to, aby skóroval. V 49. minúte po štandardnej situácii hlavičkou zblízka umiestnil loptu do siete a znížil na 1:2. Slováci napokon remizovali 2:2.

„Videl som, že lopta letí na zadnú žrď. Snažil som sa pokračovať v pohybe, Milan Škriniar mi to veľmi dobre sklepol, a už som to len inštinktívne trafil. Našťastie z toho bol gól. Neviem či si naň budem spomínať úplne najúžasnejšie, keďže sme žiaľ získali len bod. Som samozrejme rád, že som dal gól, z toho som šťastný. Chceli sme otočiť zápas, čo sa žiaľ nepodarilo. Už to vyzeralo sľubne, potom sme zahodili zopár šancí. S bodom určite nemôžeme byť spokojní, prežívame smútok,“ vyjadril sa David Strelec bezprostredne po zápase v priamom prenose RTVS a v rozhovore pre SFZ.

Ako hrali ďalší slovanisti?

V sobotu boli v akcii aj ďalší dvaja hráči Slovana. Myenty Abena bol v základnej zostave Surinamu v kvalifikačnom zápase MS 2022 s Arubou. Surinam na ihrisku súpera vyhral vysoko 6:0, Myenty strávil na ihrisku 71 minút.

Náš kmeňový hráč Žan Medved bol v základnej zostave Slovinska v druhom zápase skupinovej fázy majstrovstiev Európy do 21 rokov s Českom. Žan odohral 80 minút a za stavu 1:0 mohol zvýšiť náskok Slovincov, brankár Jedlička, známy z našej ligy, však jeho strelu zneškodnil. Slovinci napokon remizovali s Čechmi 1:1.

ŠK Slovan Bratislava ´B´- OFK Malženice 3:2.