Úvod Správy Reprezentácia Belasí reprezentanti v akcii – I. časť

Belasí reprezentanti v akcii – I. časť

Prehľad vystúpení našich reprezentantov.

Počas prvého dňa marcového asociačného termínu boli v akcii hneď štyria belasí reprezentanti. Bol to pomyselný deň belasých debutov.

David Strelec debutoval v slovenskom reprezentačnom áčku. Stále len 19-ročný odchovanec Akadémie ŠK Slovan zasiahol v 84. minúte do kvalifikačného zápasu Cyprus – Slovensko. David aj počas krátkeho pobytu na trávniku oživil ofenzívu Slovenska, ani on však nezmenil bezgólový výsledok zápasu.

Myenty Abena absolvoval úspešný debut za rodný Surinam. Vôbec prvýkrát v histórii mohli Surinam reprezentovať aj hráči, ktorí medzičasom odišli do Európy a prijali iné občianstvo. Myenty bol v základnej zostave Surinamu v kvalifikačnom zápase MS 2022 s Kajmanskými ostrovmi. Surinam potvrdil úlohu favorita a vyhral 3:0, Myenty absolvoval 88 minút.

Kenan Bajrič prispel k prekvapeniu v rámci H-skupiny, v ktorej je aj Slovensko. Slovinci totiž zdolali vicemajstrov sveta Chorvátov 1:0 a výborne odštartovali kvalifikáciu na MS 2022 v Katare. Kenan prišiel na ihrisko v 87. minúte a v závere pomohol k tomu, aby Slovinci ubránili cenný náskok. Náš bývalý hráč Andraž Šporar odohral 69 minút.

Žan Medved si pripísal prvý štart na majstrovstvách Európy do 21 rokov. Náš kmeňový hráč v 59. minúte zasiahol do zápasu Slovinsko – Španielsko, ani on však nezabránil prehre Slovincov 0:3.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.