Úvod Správy Niké liga Najproduktívnejšia ofenzíva so šestnástimi rôznymi strelcami

Najproduktívnejšia ofenzíva so šestnástimi rôznymi strelcami

Tímové a individuálne štatistiky belasých.

Reprezentačná pauza ponúka viac priestoru na hodnotenie a obhliadnutie sa za úvodnou fázou jarnej časti. Bilancia belasých v roku 2021 je pozitívna – 4 víťazstvá, 2 remízy a skóre 17:5. Ako sa jarné zápasy premietli do tímových a individuálnych štatistík?

Belasí v tejto sezóne dali vo všetkých súťažných dueloch 71 gólov, o ktoré sa postaralo 16 rôznych strelcov, pričom dva presné zásahy boli označené ako vlastné. Našich 17 jarných presných zásahov je rozložených medzi deviatich hráčov, čo naznačuje, že belasí sa nemusia spoliehať na jedného vysloveného strelca, ale tím dokážu gólovo potiahnuť viacerí hráči.

Spomedzi všetkých tímov v lige sme dali najviac gólov a najmenej sme inkasovali. V tejto sezóne priemerne strieľame 2,6 gólu na zápas, a priemerne inkasujeme 0,6 gólu na stretnutie. Našimi najčastejšími výsledkami v lige sú víťazstvá 2:0 (nad Trnavou, Senicou, Michalovcami a Trenčínom) a 5:0 (nad Nitrou, Michalovcami, Ružomberkom a Sereďou).

Belasí priemerne vyšlú v zápase 15,4 striel, z toho 7 do priestoru brány. V rámci ligy sme v tejto štatistike tesne druhí za Dunajskou Stredou. Naše priemerné držanie lopty je 54 % (druhé najvyššie v lige) a naši hráči si v zápase vymenia 518 prihrávok s presnosťou 83 %. Máme najrýchlejšie presné prihrávky v lige, naši hráči si vymenia 15,4 presných prihrávok za minútu.

Pre úspech je nemenej dôležitá defenzíva celého tímu. Belasí sú v rámci ligy na špičke aj v defenzívnych a súbojových štatistikách – vyhrali 53 % osobných súbojov (najviac v lige), 56 % vzdušných súbojov a sú jednoznačne najúspešnejší v napádaní a získavaní lopty na súperovej polovici. Naše mužstvo zároveň fauluje najmenej v lige – priemerne 13,4 faulu na zápas.

Čo sa týka individuálnych štatistík, tie dokazujú, že góly a asistencie sú rovnomerne rozdelené medzi prakticky celé mužstvo. Najlepším strelcom a zároveň najproduktívnejším hráčom je Rafael Ratao s 11 gólmi a 4 asistenciami. Tesne za „Rafom“ je Dávid Holman s pomyselnými 12 bodmi (8 gólov + 4 asistencie) a až štyria hráči nazbierali po 10 bodov – Aleksandar Čavrič, Erik Daniel, David Strelec a Vladimír Weiss.

Rafael Ratao je lídrom aj v počte odohraných zápasov, keď vynechal jediný súťažný duel (v jarnom súboji s DAC chýbal pre menšie zranenie). Cez hranicu dvetisíc odohraných minút sa však prehupli iní dvaja slovanisti – brankár Dominik Greif a obranca Kenan Bajrič, ktorý je lídrom tejto štatistiky.

Vysokú konkurenciu v kádri potvrdzuje minutáž a počty štartov našich pravých krídelníkov. Aleksandar Čavrič má na konte 25 štartov a 1140 odohraných minút, Erik Daniel 23 štartov a 1315 minút.

Najčastejšie si medzi sebou prihráva dvojica Kenan Bajrič a Nono, ktorí si vymenili 311 prihrávok. Často si prihrávajú aj naši stredoví hráči Nono a Joeri de Kamps (233 prihrávok) i hráči na našej ľavej strane, čiže Vernon a Rafael Ratao, ktorí si vymenili 224 prihrávok.

Nono vyslal spomedzi všetkých hráčov v lige najviac presných kľúčových prihrávok (napr. do vyloženej šance) – celkom 24 kľúčových prihrávok.
V defenzívnych číslach kraľujú naši strední obrancovia, Kenan Bajrič a Vasil Božikov vyhrali 69 % všetkých osobných súbojov.