Úvod Správy Reprezentácia Belasí reprezentanti

Belasí reprezentanti

Prehľad slovanistov nominovaných do reprezentácií.

V jedinom asociačnom termíne počas jarnej časti sezóny sa značne vyprázdni kabína nášho A-tímu a sčasti aj belasej U21. ŠK Slovan Bratislava má početné zastúpenie hráčov v reprezentáciách. Prinášame vám prehľad belasých reprezentantov a ich zápasov.

V pôvodnej nominácii Slovenska na marcové kvalifikačné zápasy MS 2022 na Cypre (24. marca), s Maltou (27. marca) a Ruskom (30. marca) boli štyria hráči z Fortuna ligy, a všetci štyria zo Slovana Bratislava. Žiaľ, Vladimír Weiss pre zdravotné ťažkosti, ktoré sa prejavili v zápase so Žilinou, na poslednú chvíľu vypadol z nominácie.

Súčasťou slovenskej reprezentácie tak v marci budú Dominik Greif, Lukáš Pauschek a premiérovo aj stále len 19-ročný odchovanec našej Akadémie David Strelec. Pre Davida je to príležitosť dosiahnuť na ďalší krok vo svojej sľubne rozbehnutej kariére. „Pozvánka ma príjemne prekvapila, a samozrejme, veľmi potešila. Chalani, ktorí so mnou vyrastali na Akadémii, videli, koľko som futbalu obetoval. Môžu si vziať inšpiráciu aj pre seba a svoje kariéry. Všetko je na trénerovi, no verím, že by som si mohol pripísať aj svoje prvé minúty v reprezentačnom áčku. Chcem dokázať, že tam patrím a pozvánku som si zaslúžil,“ povedal nám David Strelec ešte počas uplynulého týždňa tesne po zverejnení nominácie. 

V reprezentácii Bulharska nastala zmena na trénerskom poste, ktorého sa ujal Jasen Petrov, no nie v účasti obrannej stálice. Vasil Božikov, ktorý bol v jesenných dueloch dokonca kapitánom Bulharska, nechýba v aktuálnej nominácii na marcové kvalifikačné zápasy. Bulhari postupne vyzvú Švajčiarsko (25. marca), Taliansko (28. marca) a Severné Írsko (31. marca).

Novembrovú nomináciu do reprezentácie Slovinska si zopakoval Kenan Bajrič, ktorý v tejto sezóne predvádza mimoriadne stabilné výkony. Náš 26-ročný stredný obranca si v novembri pripísal dva reprezentačné štarty, z toho jeden súťažný. Ďalšie bude môcť pridať v marcových kvalifikačných zápasoch s Chorvátskom (24. marca), Ruskom (27. marca) a Cyprom (30. marca).

Exotické zápasy zažije ďalší náš stredný obranca Myenty Abena, ktorý má síce holandské občianstvo, no narodil sa na Suriname. Môže tak reprezentovať svoju krajinu, ktorú v marci čakajú kvalifikačné duely a v lete Gold Cup (šampionát krajín CONCACAF). Myenty je v nominácii Surinamu na zápasy s Kajmanskými ostrovmi (24. marca) a Arubou (28. marca).

Náš kmeňový hráč Žan Medved, ktorý do konca sezóny hosťuje vo Wisle Krakov, je nominovaný na majstrovstvá Európy do 21 rokov. Slovinci sa v základnej skupine postupne stretnú so Španielskom (24. marca), Českom (27. marca) a Talianskom (30. marca).

Pozvánky neobišli ani našich mládežníkov, ktorí sú súčasťou kádra belasej U21 v II. lige. Na kontrolný kemp slovenskej reprezentácie do 19 rokov boli nominovaní obranca Juraj Lacko a ofenzívny univerzál Matej Rosenberger. Obaja hráči pravidelne zbierajú skúsenosti za belasú U21 a patria k lídrom mladého tímu. V slovenskej "19-ke" je aj Gabriel Hornyák, ktorý zo Slovana Bratislava hosťuje v Senici. 

Súčasťou kádra slovenskej reprezentácie do 18 rokov na tréningový kemp a dva zápasy s Ruskom je náš 17-ročný obranca Alex Molčan, ktorý je tiež súčasťou projektu ŠK Slovan U21.

Všetkým našim reprezentantom budeme držať palce.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.