Úvod Správy Reprezentácia Najprv príjemné prekvapenie, potom túžba

Najprv príjemné prekvapenie, potom túžba

David Strelec bol premiérovo nominovaný do slovenskej reprezentácie.

Rodnú krajinu veľakrát reprezentoval v mládežníckych kategóriách, v marci si môže pripísať premiérový štart v slovenskom reprezentačnom áčku. David Strelec, ktorý čochvíľa oslávi 20. narodeniny, dosiahol na ďalší stupienok vo svojej výborne rozbehnutej kariére.

Je možné, že zažije ďalšiu premiéru. Tentoraz v reprezentačnom áčku, na ktoré sa upierajú zraky celej futbalovej verejnosti. Je súčasťou nominácie na kvalifikačné zápasy MS 2022 na Cypre, s Maltou a Ruskom. „Z pozvánky sa veľmi teším a cením si, že si ma reprezentačný tréner vybral. Už sa nemôžem dočkať zrazu. Verím, že už zostanem zdravý a už mi neskomplikuje život žiadna choroba ani zranenie. Som naozaj veľmi rád, že budem mať šancu reprezentovať Slovensko,“ povedal David Strelec.

Nominácia bola zverejnená tesne pred začiatkom dopoludňajšieho tréningu slovanistov v čase, keď sa hráči venujú svojim povinnostiam. Pozitívna správa predsa len zastihla Davida ešte počas tréningu. Dobré správy sa šíria rýchlo a informáciou o štyroch slovenských reprezentantoch Slovana žil dopoludnia celý klub. „Dozvedel som sa to od nášho fyzioterapeuta po rozcvičke. Som rád, že v reprezentácii budú aj moji traja spoluhráči zo Slovana. Oni tam na rozdiel odo mňa nebudú prvýkrát, takže verím, že mi pomôžu. Teším sa však aj na nových spoluhráčov, ktorých v reprezentácii spoznám.“

David Strelec je ambiciózny človek a ani sa veľmi netajil túžbou prebojovať sa do slovenského elitného výberu. Ako reagoval po zistení, že je v nominácii? „Bol som príjemne prekvapený. Zakrátko prišla veľká radosť a túžba ukázať sa, že som v reprezentácii právom a patrím do nej,“ hovorí náš odchovanec. Slovensko odohrá v marci tri kvalifikačné zápasy MS 2022, v lete sú na programe majstrovstvá Európy. „V prvom rade sa treba koncentrovať na marcové dôležité zápasy. Majstrovstvá Európy sú druhým najprestížnejším turnajom na svete. Budem naďalej bojovať o svoje miesto v reprezentácii a snažiť sa hrať čo najlepšie v klube. Samozrejme, veľmi rád by som sa v reprezentácii udržal a zahral si aj na európskom šampionáte. Urobím pre to maximum."

Nášho mladého útočníka trápili v poslednej dobe menšie zdravotné ťažkosti. „Zdravotné problémy prišli ako naschvál tesne pred zverejnením nominácie. Vynechal som prakticky dva zápasy, no už sa cítim fit a vraciam sa späť, z čoho sa teším,“ hovorí odchovanec Akadémie ŠK Slovan, ktorý pôsobí v belasom odmalička. Z Akadémie to dotiahol až do slovenskej reprezentácie. „Chalani, ktorí so mnou boli na Akadémii, videli, koľko som trénoval a koľko som futbalu obetoval. Môžu si vziať inšpiráciu aj pre seba a svoje kariéry. Teším sa, že sme zo Slovana štyria v reprezentácii. Je to výsledok toho, že sa nám už dlhšie darí a aktuálne nám to v lige ide veľmi dobre,“ uzavrel David Strelec.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.