Úvod Správy Reprezentácia Štyria belasí v slovenskej reprezentácii

Štyria belasí v slovenskej reprezentácii

ŠK Slovan Bratislava má v nominácii slovenskej reprezentácie štyroch hráčov a kmeňového hráča medzi náhradníkmi.

Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič dnes zverejnil 27-člennú nomináciu Slovenska na marcové kvalifikačné zápasy MS 2022 na Cypre (24. marca), s Maltou (27. marca) a Ruskom (30. marca). V nominácii sú štyria hráči zo Slovana Bratislava.

Dominik Greif vytvorí v marcových zápasoch brankársky triumvirát s Martinom Dúbravkom a Dušanom Kuciakom. Náš brankár sa stáva už stabilnou súčasťou slovenskej reprezentácie, je pravidelnou súčasťou nominácií.

Lukáš Pauschek sa do reprezentácie vrátil už na jeseň minulého roka, keď bol v októbrovej i novembrovej nominácii. Náš odchovanec si spoľahlivými výkonmi vyslúžil miestenku aj v prvej nominácii nabitého roka 2021, v ktorom sa Slovensko predstaví na majstrovstvách Európy.

V nominácii je aj Vladimír Weiss, ktorý veľmi túžil vrátiť sa do reprezentácie a pomôcť národnému tímu. Účastník MS 2010 i ME 2016 na jar pravidelne hráva a jeho forma rastie, čo potvrdil aj výborným výkonom v šlágri s Dunajskou Stredou (2 góly + 1 asistencia).

Premiérovú pozvánku do áčka si vyslúžil David Strelec. Odchovanec Akadémie ŠK Slovan reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách, ako čoskoro 20-ročný si môže prvýkrát zahrať aj v seniorskom výbere.

Medzi náhradníkmi je náš kmeňový hráč David Hrnčár, ktorý hosťuje v Zlatých Moravciach a je druhým najproduktívnejším hráčom našej ligy. Pre Davida je to vôbec prvá účasť v širšom reprezentačnom výbere. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Zápas sa odohrá v nedeľu o 18:00 na štadióne v Poprade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.
Vstupenky sú v predaji na Ticketmedia.sk.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.