Úvod Správy Juniori Sľubne rozbehnutý zápas bez úspešného konca

Sľubne rozbehnutý zápas bez úspešného konca

MŠK Žilina B – ŠK Slovan Bratislava U21 3:1.

Belasá U21 odohrala v Žiline dobrý zápas a v úvode druhého polčasu sa dokonca ujala vedenia po krásnom góle Mateja Rosenbergera. Naši mladíci však spod Dubňa odchádzajú bez bodu, keďže v záverečnej štvrťhodine dvakrát inkasovali a prehrali 1:3.

V základnej zostave belasých boli traja hráči z prvého tímu – brankár Branislav Chudík, obranca Adam Laczkó a David Strelec, ktorý pre svalové zranenie vynechal duel v Seredi a v zápase s Dunajskou Stredou nastúpil v závere. Aj v zostave Žiliny boli viacerí hráči, ktorí hrávajú aj v najvyššej súťaži. Belasí vstúpili do zápasu s veľkou chuťou a vysokým napádaním, vďaka čomu získavali lopty na útočnej polovici. Mali aj prvú šancu, Rosenbergerovu strelu zblokoval obranca na roh. Rušnejšie chvíle prišli na rozhraní úvodnej polhodiny. Najprv Strelec zblízka tesne minul žilinskú bránu. Na opačnej strane postupoval Yenne sám na Chudíka, ktorý však výborne zasiahol. Vzápätí Chudík dvakrát dobre vybehol až za hranicu šestnástky, čím zmaril dve žilinské príležitosti. V 37. minúte kopala Žilina penaltu, Kaprálik však trafil pravú žrď. Vzápätí sa mohli belasí ujať vedenia, Hubertov oblúčik z uhla však zastavilo brvno.

Belasá U21 mala skvelý vstup do druhého polčasu. V 47. min naservíroval Rigo loptu na ľavú stranu Rosenbergerovi, ktorý krásne vymietol ľavý horný roh, brankár nemal šancu – 0:1. Škoda, že náskok vydržal len štyri minúty. Po žilinskej kombinácii vyrovnal zblízka Goljan – 1:1. Zakrátko mohli belasí opäť viesť, Rosenberger sa z 20 metrov oprel do lopty, Belko ju vyškriabal spod brvna na roh. Naša U21 naďalej držala dobré tempo. V 75. min vysunul Lacko na útočnej polovici Riga, ktorého krížnu strelu vytlačil Belko na roh. Žilina vážnejšie pohrozila po rohu, hlavičku Leitnera vytesnil Chudík bravúrne nad brvno. Žiaľ, v 79. min po spätnej prihrávke vystrelil Kaprálik a lopta po teči obrancu skončila v sieti – 2:1. Belasí mali ešte dve veľké šance na vyrovnanie. Najprv Matošovu hlavičku pokryl Belko, a vzápätí Valentínova lopta do šestnástky skončila na žrdi. Namiesto vyrovnania prišiel v závere tretí žilinský gól po kombinácii do otvorenej obrany.

Naši mladíci sú v tabuľke II. ligy naďalej na 14. mieste so ziskom 9 bodov. V ďalšom kole belasí na domácej pôde privítajú FK Poprad, hrať sa bude v nedeľu 14. marca o 10:30.

„Myslím si, že sme videli výborný zápas z oboch strán. V prvom polčase síce bola Žilina dominantnejšia na lopte, my sme však mali dve dobré šance Rosenbergera a Strelca, ktoré sme nepremenili. Súper zase nevyužili penaltu, ktorá prišla po našej chybe. Mali sme výborný vstup do druhého polčasu, keď Rosenberger fantasticky trafil a poslal nás do vedenia. Žilina nás však rýchlo po góle dostala pod tlak, čo bola aj naša chyba, a okamžite vyrovnala. V závere sme túžili aspoň vyrovnať, trafili sme tam žrď, už sme hrali vabank. Vo futbale rozhoduje efektivita, my sme dnes neboli tak efektívni ako súper, a to rozhodlo,“ povedal tréner belasej U21 Vladimír Gála.

Jarná bilancia belasých je 2 víťazstvá a 2 prehry. Aj dnes však bol v hernom prejave vidieť progres oproti jeseni. „Ideme svojou cestou, na ktorú sme sa v zime rozhodli vydať. Myslím si, že na tíme je vidno zlepšenie. Futbal je na tejto úrovni o detailoch, my sme ich dnes nezvládli. Budeme ďalej pracovať s našimi mladými hráčmi, v ďalších zápasoch chceme opäť bodovať,“ uzavrel Vladimír Gála.

MŠK Žilina „B“ – ŠK Slovan Bratislava U21 3:1 (0:0)

Góly: 51. Goljan, 79. Kaprálik, 87. Kostúr - 47. Rosenberger

Žlté karty: 19. Valentín, 68. Lacko (obaja Slovan)

Rozhodovali: Čiernik – Čajka, Poruban

Bez divákov

Žilina „B“: Belko – Suľa, Leitner, Nemčík, Sluka – Fazlagič (33. Mráz) – Kaprálik (88. Tandara), Goljan (88. Baba Hamza), Slebodník, Yenne (70. Gomola) – Jambor (70. Kostúr)

Slovan U21: Chudík – Mičák, Lacko, Laczkó, Valentín – Schlossár (84. Čerepkai), Habodasz – Hubert (84. Jackuliak), Rigo, Rosenberger – Strelec (77. Matoš)