Úvod Správy Fortuna liga Weiss: Som rád, že to tam padlo, a ešte aj ako...

Weiss: Som rád, že to tam padlo, a ešte aj ako...

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.

Gólovú premiéru v slovenskej lige si nechal na ten najsprávnejší okamih. Vladimír Weiss potiahol belasých v šlágri s Dunajskou Stredou za dôležitým víťazstvom. Jeho podpis niesli všetky tri presné zásahy.

„Chcel som skórovať už skôr, no nejako mi to tam nepadalo. Dnes som si okrem troch bodov trochu prial aj prvý gól. Som veľmi rád, že to tam padlo, a ešte akým spôsobom to tam padlo (úsmev). Najpodstatnejšie sú však tri body, teším sa, že som k ním prispel,“ povedal Vladimír Weiss po stretnutí.

Slovenský reprezentant v belasom prvýkrát skóroval v odvete semifinále Slovenského pohára v Zlatých Moravciach v júni 2020. V sobotu si otvoril ligový účet, a to vskutku exkluzívnym spôsobom. Zo šestnástkového oblúka trafil loptu perfektne do ľavého horného rohu. V jeho kope sa snúbila dobrá technika s myšlienkou a ideálnym prevedením. „Najprv som chcel trafiť loptu priehlavkom, ale ako letela, zmenil som svoj úmysel. Už keď som ju trafil, tak som cítil, že je veľká šanca, že lopta skončí v sieti,“ opísal Vladimír Weiss svoj prvý presný zásah. Druhý pridal o osem minút neskôr z pokutového kopu. „Nemali sme na penaltu nikoho určeného. Chcel som ju kopnúť už v minulom zápase, Alen ma však poprosil, tak som mu ju nechal. Teraz to bolo naopak.“ 

Belasí do šlágra vstúpili vo veľkom štýle. Všade boli skôr, vyhrávali súboje a rýchlo si vytvorili dvojgólový náskok. „V kabíne to pred zápasom bolo vyhecované, boli sme nabudení. V takýchto zápasoch je dôležité streliť prvý gól. Veľmi nám pomohol vydarený úvod. Dunajská Streda sa však gólom vrátila do zápasu. Cez polčas sme vedeli, že musíme dať tretí gól, aby sme to upokojili. Vzadu sme boli celý čas výborne organizovaní, nepúšťali sme ich do veľkých šancí,“ vyhlásil Vladimír Weiss, ktorý bol pri všetkom dôležitom. Pred naším tretím presným zásahom totiž kolmicou vysunul Mohu, a ten zase parádne prehodil brankára Jedličku.

Vladimír Weiss reagoval aj na otázku zo strany médií o tom, či Slovan týmto triumfom urobil kľúčový krok k titulu. „Osobne mám pocit, že áno, ale vo futbale je možné všetko. Hrá sa ešte o 30 bodov. My sa budeme naďalej pozerať na seba a do každého zápasu pôjdeme s ambíciou vyhrať,“ vyhlásil rodený Bratislavčan, ktorý nezabudol oceniť aj svojich spoluhráčov. „Všetci vedia, akú má Slovan v tíme kvalitu. Som rád, že to potvrdzujeme nielen výsledkami, ale aj lepšími výkonmi. V strede poľa je za mnou napríklad Joeri de Kamps, ktorý je ako motorová myš, je skrátka všade. Jeho energia tímu pomáha, čo dnes opäť potvrdil.“

Vo štvrtok sme hráčom pustili videá, ktoré im poslali fanúšikovia. Našli sa v nich videá od fanúšikov a fanúšičiek prakticky všetkých vekových skupín vrátane detí. „Určite nám pomohla aj podpora zo strany ľudí. Neboli na štadióne, na diaľku sme ich však cítili. Vážime si to,“ vyhlásil jeden z našich najskúsenejších hráčov.

Pri tejto forme sa logicky natíska otázka Vladimír Weiss a reprezentácia. Účastník MS 2010 i ME 2016 bol už v novembrovej reprezentačnej nominácii, štart mu však znemožnilo zranenie. Pred Slovenskom sú marcové zápasy a najmä letné majstrovstvá Európy. „Je to na trénerovi, jeho rozhodnutie budem akceptovať. Chcel by som sa vrátiť. Už na predchádzajúcom zraze som túžil pomôcť, žiaľ, zranenie ma nepustilo. Dávam do toho všetko, hrávam, od zápasu k zápasu sa cítim najmä kondične lepšie. Ako som už povedal, uvidíme, ako sa tréner rozhodne, no pevne verím, že tentokrát chalanom pomôžem. Majstrovstvá Európy sú tiež veľkou motiváciou, zažil som ich, viem, aké to je. Urobím všetko pre to, aby som si tam opäť zahral,“ uzavrel Vladimír Weiss.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Matúš Ružinský pri zatiaľ najväčšom zápase kariéry podržal belasých.
Názory trénerov po zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (2:2).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:2

Neprehliadnite

Počas reprezentačnej pauzy sa do tréningového procesu zapojili traja dorastenci.
29 ročný rodák z Amsterdamu nám porozprával o celej doterajšej kariére, aj o tom, aký mal vzťah s Frankom de Boerom či s Marcom van Bastenom.
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:6.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.