Úvod Správy Fortuna liga Zaslúžené víťazstvo vďaka šikovnosti

Zaslúžené víťazstvo vďaka šikovnosti

Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).

Darko Milanič, tréner Slovana: „Od úvodu sme hrali veľmi agresívne, bolo pekné vidieť hráčov, akí boli dynamickí a ako tlačili súpera. Výsledkom boli dva góly. Hrali sme šikovne, snáď okrem toho jedného momentu, keď sme inkasovali. Je normálne, že proti veľmi dobrému súperovi s dobrým držaním lopty v istých momentoch aj trochu trpíte. V prvej polovici druhého polčasu sme príliš jednoducho strácali lopty, neboli tam dobré momenty, čím sme sa dostali pod tlak. Je pochopiteľné, že tretí gól bol veľmi dôležitý. Potom to už bolo veľmi ťažké pre súpera, o to ľahšie pre nás. Mali sme brejkové príležitosti na nejaký ďalší gól, celkovo to však bol v našom podaní dobrý zápas, v ktorom sme uspeli šikovnosťou. Sme šťastní, no máme pred sebou ešte 10 kôl. Už prvý nadstavbový zápas bude veľmi náročný a dôležitý. Po dnešku máme desaťbodový náskok, no nesmieme sa zastaviť, naopak, potrebujeme ďalej tvrdo makať a podať dobré výkony aj v ďalších dueloch. Musíme byť dobrí v každom jednom zápase, nielen proti najlepším.

Čo sa týka dvojgólového Vladimíra Weissa, tak všetci ste videli, že hral veľmi dobre. Nielen pre dva góly a asistenciu, ale aj pre úsilie a energiu, ktorú do hry dal. Bol dobrý na lopte a veľmi dobre pripravený. Som zaňho šťastný. Svojou tvrdou prácou dáva dobrý signál aj ostatným hráčom.“

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: „Mali sme pred sebou veľký cieľ a aj keď by som to tak nerád pomenoval, toto bola možno naozaj naša posledná šanca. Keď vidíte výsledok, tak je pre nás teraz naozaj ťažké pobiť sa ešte o prvé miesto. Je škoda, že Slovan už po desiatich minútach viedol 2:0. Prvý gól dal po fantasticky kopnutej strele, druhý prišiel príliš skoro. Urobili sme všetko, aby sme sa vrátili do zápasu, snažili sme sa hrať smerom dopredu. V niektorých malých situáciách sme však neboli dostatočne šikovní. Po znížení na 1:2 som cez polčas hráčom povedal, že urobíme čokoľvek, aby sme dali druhý gól. Držanie lopty bolo v náš prospech, no dostali sme tretí gól po situácii, v ktorej nám opäť chýbalo trochu šikovnosti. Po treťom góle už bolo ťažké vrátiť sa do zápasu. Musíme sa z toho do budúcna poučiť, máme talentovaný tím a veľa dobrých hráčov. Malé veci však robia rozdiel, čo sa aj dnes ukázalo. Slovan si zaslúžil víťazstvo, pretože bol šikovnejší.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Matúš Ružinský pri zatiaľ najväčšom zápase kariéry podržal belasých.
Názory trénerov po zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (2:2).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:2

Neprehliadnite

Počas reprezentačnej pauzy sa do tréningového procesu zapojili traja dorastenci.
29 ročný rodák z Amsterdamu nám porozprával o celej doterajšej kariére, aj o tom, aký mal vzťah s Frankom de Boerom či s Marcom van Bastenom.
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:6.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.