Úvod Správy Transfery Belasí na hosťovaniach: Dražič sa podieľal na dvoch góloch

Belasí na hosťovaniach: Dražič sa podieľal na dvoch góloch

Ako sa darilo belasým na hosťovaniach?

Prinášame vám ďalšie vydanie rubriky Belasí na hosťovaniach, v ktorej mapujeme výkony našich kmeňových hráčov na hosťovaniach v iných kluboch. Počas víkendu boli v akcii všetci štyria hosťujúci slovanisti.

Dejan Dražič odohral 79 minút v zápase Cracovia – Zaglebie Lubin (2:4). Na víťazstve Zaglebia sa podieľal dvomi prihrávkami, ktoré síce neboli priamo gólové, no výrazne prispeli k presným zásahom. V závere prvého polčasu prienikom stredom ihriska založil akciu svojho tímu, z ktorej rezultoval gól na 2:1 v prospech Zaglebia. Po prestávke zase po prihrávke Dejana prišiel faul v šestnástke a penalta, po ktorej tím z Lubina upravil na 3:1.

Žan Medved bol opäť v základnej zostavy Wisly Krakov a na ihrisku strávil celkom 77 minút. Wisla síce prehrávala na ihrisku Wisly Plock 0:1, v záverečnej desaťminútovke však tromi gólmi otočila skóre stretnutia vo svoj prospech a zvíťazila 3:1. Žan je tak s Wislou na desiatom mieste poľskej Ekstraklasy.

David Hrnčár pochopiteľne nechýbal v základnej zostave Zlatých Moraviec v dôležitom súboji v Nitre. Náš kmeňový hráč v prvom polčase poslal loptu presnou hlavičkou do siete, ešte predtým sa však v šestnástke pískal faul na jeho spoluhráča Balaja. ViOn z následnej penalty skóroval a vďaka triumfu 1:0 si už definitívne poistil miestenku v hornej šestke. Na tomto úspechu Zlatých Moraviec sa výrazne podieľa aj David Hrnčár ako druhý najproduktívnejší hráč ligy.

Alen Mustafič v tomto zápase nastúpil za Nitru, tiež bol v základnej zostave. Na ihrisku strávil 72 minút. Po stretnutí nemal na rozdiel od Hrnčára toľko dôvodov na radosť, Nitra po prehre 0:1 stratila šancu bojovať o miesto v hornej šestke a čakajú ju záchranárske práce.