Úvod Správy Niké liga Belasí na hosťovaniach: Hrnčár a Medved s asistenciami

Belasí na hosťovaniach: Hrnčár a Medved s asistenciami

Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.

V našej novej rubrike Belasí na hosťovaniach vám prinášame prehľad o výkonoch našich kmeňových hráčov, ktorí hosťujú v iných kluboch. Dvaja naši hráči sa počas víkendu významne podieľali na dôležitých víťazstvách svojich tímov.

David Hrnčár potvrdil svoj status kráľa gólových asistencií v našej najvyššej súťaži. V zápase s Ružomberkom dvomi peknými centrami pripravil vyložené gólové pozície pre zakončujúceho Martina Kovaľa. Zlaté Moravce aj vďaka dvom asistenciám Hrnčára zdolali Ružomberok 3:1 a výrazne si priblížili istotu účasti v hornej šestke. David Hrnčár má v prebiehajúcej sezóne na konte 6 gólov a 9 asistencií, je druhým najproduktívnejším hráčom ligy.

Žan Medved na hosťovaní vo Wisle Krakov prvýkrát nastúpil v základnej zostave, a hneď v súboji o Štetínom ako doterajším lídrom súťaže. Náš kmeňový hráč sa podieľal na druhom góle svojho tímu, keď hlavou sklepol loptu pre zakončujúceho Forbesa. Žana v druhom polčase delili len centimetre od prvého gólu na hosťovaní, po jeho hlavičke zachraňoval brankár na čiare. Wisla zvíťazila 2:1 a v tabuľke poskočila na 11. miesto. Žan Medved strávil na ihrisku 89 minút.

Dejan Dražič odohral plných 90 minút za Zaglebie Lubin v súboji s Rakowom. Zaglebie podľahlo tretiemu tímu Ekstraklasy 1:2, v tabuľke je na ôsmej priečke.

Alen Mustafič patrí k najvyťaženejším hráčom v našej lige, zasiahol do všetkých zápasov Nitry. Aj v sobotňajšom meraní síl so Spartakom Trnava nastúpil v základnej zostave a pripísal si plnú minutáž. Nitra podľahla Trnave 0:1 a skomplikovala si šancu dostať sa do hornej šestky.