Úvod Správy Niké liga Prvý jarný gól a prvé jarné víťazstvo

Prvý jarný gól a prvé jarné víťazstvo

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Pohroním 1:0.

ŠK Slovan v 20. kole Fortuna ligy zvíťazil nad FK Pohronie 1:0. Belasí si tak otvorili jarný strelecký účet a získali prvé jarné víťazstvo. Rozhodujúci gól vsietil krátko po prestávke Erik Daniel. V tabuľke sme prví a s aktuálne osembodovým náskokom na druhý DAC, ktorý však má zajtrajší duel so Žilinou k dobru.

Belasí nastúpili oproti zápasu v Ružomberku s jednou zmenou v zostave, keď sa namiesto Ibrahima Rabia vrátil do základnej jedenástky Joeri de Kamps. Úvod duelu poznamenala nepríjemná zrážka Dávida Holmana s hosťujúcim Faderom, po ktorom sa stretnutie pre nášho ofenzívneho stredopoliara skončilo. Jeho miesto zaujal už po štvrťhodine Ibrahim Rabiu. V chladnom počasí sa belasí snažili prechádzať cez dobre sformovanú defenzívu Pohronia. Do koncovky sa dostával najmä Moha. V 19. min sa uvoľnil na ľavej strane, z uhla však mieril vysoko nad bránu. Najväčšiu šancu prvého dejstva sme mali v 24. min, keď Rabiov oblúčik preletel na pravú stranu šestnástky k Mohovi, ktorý však zblízka vysoko prestrelil. Ďalšie príležitosti už aj napriek snahe belasých do prestávky neprišli.

Len necelé tri minúty druhého polčasu sme potrebovali na prvý jarný gól. Akciu začal Rabiu umnou prihrávkou, následne Weiss vysunul na ľavom kraji šestnástky Strelca. Ten zdvihol hlavu a adresoval krížnu prihrávku Danielovi, ktorý zblízka nezaváhal – 1:0. Tesne pred uplynutím hodiny hry sa Strelec kľučkou presadil proti stopérovi, zo strednej vzdialenosti okamžite zakončil, mieril však tesne nad. Pohronie vyslalo prvú strelu na bránu v 66. min, Weirovu „obaľovačku“ k ľavej žrdi Greif vyrazil. Pohronie kopalo v 80. min po penaltu, keď center Galušku zasiahol Vernona do ruky. Galuška však z bieleho bodu prestrelil našu bránu. Belasí už v závere súpera k ničomu nepustili a postrážili si cenné tri body.

ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie 1:0 (0:0)

Gól: 48. Daniel

Žlté karty: 38. Vernon - 88. Pavlík

Rozhodovali: Prešinský – Perát, Jánošík

Bez divákov

Slovan: Greif – Pauschek, Bajrič, Božikov, Vernon – de Kamps – Daniel, Holman (15. Rabiu), Weiss (67. Ratao), Moha (78. Čavrič) – Strelec (78. Ožbolt)

Pohronie: Jenčo – Štrba, Pavlík, Heurtaux, Petrák (86. Malle) – Bangala (57. Galuška) – Badolo (57. Chvěja), Weir (73. Blahút), Mazan – Adler (73. Adamec), Fadera

Juraj Kucka o svojej rekonvalescencii po zranení.