Úvod Správy Juniori Úžasná skúsenosť

Úžasná skúsenosť

Mladý stredný obranca Juraj Lacko o belasej U21.

Štyria hráči narodení v roku 2002 a jeden z ročníka 2003 zasiahli do prvého jarného zápasu belasej U21 s Banskou Bystricou. Jedným z mladíkov, ktorí dostali šancu v II. lige, je 18-ročný odchovanec Juraj Lacko.

Belasá U21 hneď po prvom jarnom kole vyrovnala bodový zisk z celej jesennej časti. Juraj Lacko si pamätá aj jesenné zápasy, v ktorých naši mladíci často nestačili na skúsenejších súperov. V zime nastali zmeny na trénerskom poste i v samotnom fungovaní, pričom jedným z cieľov bolo zlepšenie komunikácie medzi A-tímom a U21. Aj preto proti Banskej Bystrici nastúpili hráči z A-mužstva, ktorí mali v Ružomberku nízku, resp. žiadnu minutáž. Získali hernú prax a zároveň pomohli U21 k zisku cenných bodov.

„Pre hráča je lepšie ísť do zápasu s tým, že chceme a reálne môžeme vyhrať. Aj nám mladým to viac dá, keď v zápase máme šancu uspieť. Pri skúsenejších hráčoch z áčka môžeme aj my viac rásť a viac sa naučiť,“ hovorí Juraj Lacko, ktorý v obrane spolupracoval s tromi hráčmi z áčka, a pred sebou mal na poste „šestky“ ešte aj Joeriho de Kampsa. „Zo začiatku som cítil trochu stres. Ako sa však začal zápas, tak zo mňa napätie opadlo, a cítil som sa dobre. Je to úžasná skúsenosť zahrať si po boku takých hráčov a proti kvalitnému súperovi. Cením si, že som mohol byť na ihrisku.“

Emócie po obrate z 2:3 na 4:3 sú ešte stále živé, a len tak nevyprchajú. Belasej U21 vlial triumf nad lídrom súťaže nádej smerom k záchranárskym prácam v II. lige. „Joeri de Kamps nás po vyrovnávajúcom góle na 3:3 burcoval a kričal, že tento zápas ideme vyhrať. Po obrate na 4:3 tam boli väčšie emócie, všetci sme sa tešili. Aj na chalanoch z áčka bola vidno úprimná radosť. Pocity sú aj s časovým odstupom úžasné,“ vyhlásil Juraj Lacko.

Projekt U21 je pochopiteľne aj o tréningovom procese, do ktorého je zapojených viacero hráčov v dorasteneckom veku. A viacerí z nich dostávajú šancu aj v zápasoch. Prechod na koncept tímu do 21 rokov s využitím hráčov z A-tímu, ktorá počas víkendu nenastúpia na ligový zápas, chce tiež svoj čas. Aj zimná zmena s prechodom U21 pod Akadémiu a zapojením väčšieho počtu končiacich dorastencov však medzi mladými hráčmi našla pozitívnu odozvu. „V prvom rade sa teším, že my, ktorí spadáme vekovo do dorastu, môžeme vôbec trénovať a hrať zápasy. Prospela nám aj trénerská zmena, zmeny sú citeľné a myslím si, že napredujeme. Tréner Gála je dobrý motivátor, mávame rôzne video-analýzy, na tréningoch sa venujeme taktike. Príprava bola veľmi náročná po fyzickej stránke, takže máme z čoho kondične čerpať. Posúvame sa aj po mentálnej stránke,“ vyhlásil slovenský mládežnícky reprezentant, ktorý ako 18-ročný vidí vďaka vzniku projektu U21 lepšiu perspektívu v prechode do mužského futbalu. „Druhá liga je výborná pre prechod do mužského futbalu. My mladí vnímame projekt U21 ako dobrý medzistupeň. Ak sa tam dokážeme presadiť, môžeme si po vzore ďalších hráčov z Akadémie otvoriť dvere do mužského tímu. Možnosť posunúť sa z dorastu do U21 nám na Akadémii pootvorila oči a ukázala nové možnosti ako napredovať.“

Juraj Lacko pôsobí odmalička v Slovane Bratislava. „Som stredný obranca, no v prípade potreby viem vypomôcť aj na kraji obrany. Z pohľadu svetového futbalu je mojím vzorom Sergio Ramos, či už pre svoje líderské schopnosti, ale aj pre futbalový prejav. Tiež sa cítim veľmi dobre pri štandardných situáciách, môžem tam uplatniť svoju silu. Už som absolvoval aj niekoľko tréningov a modelovaných zápasov s áčkom. Veľmi dobre sa mi tam hralo s Kenanom Bajričom i Myentym Abenom. Naposledy som s Myentym nastúpil v príprave proti Púchovu a výborne sme spolu komunikovali a dopĺňali sa,“ uzavrel Juraj Lacko.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.