Úvod Správy Niké liga Belasí na hosťovaniach: Hrnčár s gólovým vstupom do jari

Belasí na hosťovaniach: Hrnčár s gólovým vstupom do jari

Ako sa darilo našim hráčom na hosťovaniach?

V úvode roka 2021 sme pre vás pripravili novú rubriku Belasí na hosťovaniach, v ktorej sa venujeme výkonom našich kmeňových hráčov na hosťovaniach v iných kluboch.

David Hrnčár v úvode jarnej časti pokračuje v výbornej forme z prvej polovice sezóny. Náš odchovanec už v 12. minúte otvoril skóre dohrávaného ligového zápasu ViOn Zlaté Moravce – Spartak Trnava. David si na pravom krídle nabehol na dlhú prihrávku a s prehľadom obstrelil vybiehajúceho brankára Rusova. Pre Davida to bol šiesty gól v sezóne, vďaka čomu je na delenom druhom mieste ligovej produktivity. Zlaté Moravce napokon podľahli Trnave 2:4.

V poľskej Ekstraklase boli v akcii dvaja naši kmeňoví hráči. Dejan Dražič bol v základnej zostave Zaglebie Lubin v zápase na pôde Lechu Poznaň. Dejan odohral 74 minút, Zaglebie remizovalo 0:0 a v ligovej tabuľke je šieste.

Žan Medved na hosťovaní vo Wisle Krakow zažil premiérové víťazstvo. Žan prišiel v zápase Wisly s Jagielloniou Bialystok na ihrisko v 67. minúte ešte za stavu 1:0. Wisla aj s prispením nášho mladého útočníka triumfovala 2:0 a v tabuľke poskočila na 12. miesto.

Alen Mustafič na hosťovaní v Nitre zasiahol do všetkých ligových zápasov v sezóne, čo platí aj po prvom jarnom stretnutí. Alen v dohrávanom zápase s Pohroním, ktorý sa odohral v Žiline, strávil na ihrisku plných 90 minút. Ani on nezabránil nitrianskej prehre 1:3.

Gabriel Hornyák, ktorý hosťuje v Senici, v sobotu vybehol na trávnik Tehelného poľa. V prípravnom zápase ŠK Slovan – FK Senica nastúpil v senickom drese na záverečných 11 minút.