Úvod Správy Prípravné zápasy V poslednom prípravnom zápase tesná prehra

V poslednom prípravnom zápase tesná prehra

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 1:2.

Belasí v záverečnom prípravnom zápase podľahli Senici 1:2. O náš jediný presný zásah sa v prvom polčase postaral David Strelec. Najbližšie sa predstavíme už v ligovom zápase, keď v sobotu 13. februára pocestujeme do Ružomberka.

V sychravom počasí začali aktívnejšie belasí, ktorí mohli hneď v úvode otvoriť skóre. V oboch situáciách bol Daniel – najprv zvnútra šestnástky mieril volejom nad, a potom po kolmici Holmana zakončil nepresne. V 18. min prihrávka Mohu aj za prispenia teču obrancu prešla do šestnástky k Strelcovi, ktorý vyslal krížnu strelu, brankár Fryšták loptu vytlačil na roh. Po rohu zakončoval Strelec zoči-voči Fryštákovi, ten však opäť zasiahol. Senica prvýkrát pohrozila v 25. min a hneď sa ujala vedenia. Košťál zo strednej vzdialenosti namieril pod brvno – 0:1. O pár sekúnd bolo vyrovnané. Mohova prudká lopta do šestnástky sa doslova odrazila od Strelca do protipohybu Fryštáka – 1:1. Zakrátko sme sa mohli ujať aj vedenia, Strelec si pekne obhodil obrancu a zblízka zakončil, Fryšták vyrazil na roh. V závere prvého dejstva Pauschek nedovolene zastavil prenikajúceho Košťála a Malec premenil nariadenú penaltu – 1:2.

Po prestávke sa futbal rozbehol a pred obomi bránami bolo rušnejšie než v prvom polčase. Prvú príležitosť mala Senica, keď sa Carrillo po štandardke snažil dostať loptu do siete, Ružinský bol pripravený. Nasledovali tri veľké šance Slovana – Moha už bol sám pred Fryštákom, ten však vyrazil. Vzápätí Holman krásne kolmicou našiel v šestnástke Strelca, ktorý ešte vylepšil pozíciu pre Lichého. Strelu Lichého do odkrytej brány však tesne pred čiarou odvrátil obranca. A ešte v 53. min pripravil Strelec pozíciu pre Daniela, ktorého prudkú strelu Fryšták vytlačil nad brvno. Belasí sa snažili zvrátiť nepriaznivý priebeh zápasu, stále im však niečo chýbalo vo finálnej fáze - buď presnejšia prihrávka, alebo lepšie zakončenie. V 81. min bol v dobrej pozícii na pravej strane Medveděv, jeho prudká strela letela tesne nad. Zakrátko to individuálne skúsil Henty, Vliegen po jeho strele vyrazil na roh. Záverečná snaha belasých už vyrovnanie nepriniesla, a tak sme prípravu uzavreli tesnou prehrou.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 1:2 (1:2)

Góly: 26. Strelec - 25. Košťál, 43. Malec (z 11 m)

Slovan: Ružinský – Pauschek (62. Medveděv), Bajrič, Božikov, Vernon – Rabiu (70. Henty), Lichý – Daniel (62. Čavrič), Holman, Moha (62. Weiss) – Strelec

Senica: Fryšták (69. Vliegen) – Kopečný (62. Majdan), Carrillo, Asanovič (79. Malý), Šimčák (62. Nemec) – Addo (46. Gamboš), Gallovič (79. Hornyák) – Turčák (73. Totka), Piroska (73. Duda), Košťál (73. Fotr, 86. Šimčák) – Malec (70. Berisha)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.