Úvod Správy Prípravné zápasy Zápasy dávajú odpovede

Zápasy dávajú odpovede

Belasí v sobotu o 14:00 privítajú v prípravnom zápase Senicu.

Zimná príprava vrcholí. Belasí v sobotu odohrajú posledný prípravný duel, v ktorom vyzvú Senicu. Úvodný výkop je v sobotu o 14:00 na Tehelnom poli.

Zápas sa vzhľadom na platné opatrenia odohrá bez prítomnosti divákov. Fanúšikom však ponúkneme priamy prenos prostredníctvom Slovan TV.

V priebehu týždňa sme absolvovali konfrontácie s veľmi kvalitnými súpermi – šiestemu tímu ruskej ligy Dinamo Moskva sme podľahli 2:4, nad ukrajinským suverénom a etablovaným európskym tímom Šachtarom Doneck sme vyhrali 1:0. V súboji s Dinamom striedal tréner sedemkrát (z toho raz vynútene), proti Šachtaru neodohral nikto okrem Matúša Ružinského plnú minutáž.

„Pre mňa je vždy najbližší zápas najdôležitejší, pretože nám dáva odpovede na veci, ktorým sa venujeme v tréningu. Pred duelom so Senicou rozmýšľam úplne rovnako ako pred Dinamom či Šachtarom – chcem vidieť veci, na ktorých pracujeme a očakávam, či mi hráči dajú správne odpovede. Úprimne poviem, že v súvislosti so Senicou ešte nebudem myslieť na prvé jarné ligové kolo. Do zápasu v Ružomberku máme ešte celý týždeň, aby sme sa čo najlepšie pripravili na súpera, podmienky či iné počasie. Nie je to tak, že tí jedenásti hráči, ktorí budú zajtra v základnej zostave, v nej s určitosťou budú aj v Ružomberku. Dám hráčom priestor a chcem, aby sme sa opäť prezentovali s veľkou energiou, útočili, boli agresívni a predviedli veľa dobrých akcií. Po zápase sa potom môžeme baviť, či to tak bolo alebo nie,“ povedal tréner Darko Milanič.

Dostanú hráči zajtra väčšiu minutáž, alebo uvidíme opäť väčší počet striedaní? „Hráči dostanú väčšiu minutáž,“ reagoval tréner belasých, ktorý objasnil aj aktuálny zdravotný stav. „Pre zranenie nám bude naďalej chýbať Michal Šulla. Ondřej Petrák začal po dlhom výpadku s individuálnym tréningom. V tréningu s tímom je už aj Rafael Ratao. Chcem ho najprv vidieť na tréningu, po tréningu sa rozhodneme, či Rafael zajtra zasiahne do nášho zápasu, alebo po určitom výpadku nastúpi ešte za našu U21,“ objasnil Darko Milanič, s ktorým sme sa rozprávali ešte pred piatkovým tréningom. Pochopiteľne, po operácii nebude k dispozícii ani brankár Martin Trnovský.

Ako už tréner naznačil, v sobotu hrá svoj zápas nielen A-mužstvo, ale aj belasá U21, ktorá o 11:00 vyzve Púchov. „Máme možnosť poslať tam niektorých hráčov, po tréningu sa definitívne rozhodneme. Napríklad taký Lucas Lovat v Turecku nemal toľko šancí sa ukázať, čiže preňho by to mohlo byť prospešné, rovnako ako možno pre Rafaela Rataa,“ vyhlásil tréner belasých.

Nad Senicou sme v prebiehajúcej sezóne zvíťazil 2:0 doma (góly Holman, Strelec) a 3:0 vonku (Strelec, Ratao, Holman). Ani v jednom prípade však k triumfom neviedla jednoduchá cesta. „Senica má svoj špecifický štýl hry, nehrá sa proti nim ľahko. Vedia byť nebezpeční aj pri prechode do útoku. Musíme byť plne koncentrovaní,“ uzavrel Darko Milanič.

Senica zimovala na jedenástom mieste našej najvyššej súťaže, po jeseni má bilanciu 4 víťazstvá, 5 remíz a 9 prehier so skóre 17:33. Ambície klubu zo Záhoria sú však určite vyššie, čomu zodpovedalo zimné doplnenie kádra. Senica získala skúseného ofenzívneho stredopoliara Dávida Gubu, talentovaného obrancu Vladimíra Majdana, do stredu poľa prišli Martin Gamboš zo Žiliny a Boris Turčák z Petržalky. Na hosťovaní zo Slovana Bratislava je v Senici mladý stredopoliar Gabriel Hornyák. Trénerom tímu je Anton Šoltis.

Senica odohrala v zimnej príprave 5 zápasov s bilanciou 3 víťazstvá (2:1 nad SK Líšeň, 2:1 nad FK Blansko a 1:0 nad Sereďou), 1 remíza (5:5 so Šamorínom) a 1 prehra (1:4 s Podbrezovou).

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Senica sa začína v sobotu 6. februára o 14:00 na Tehelnom poli. Priamy prenos odvysielame prostredníctvom Slovan TV.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.