Úvod Správy Prípravné zápasy Milanič po triumfe nad Šachtarom: Tešíme sa, no nepreceňujeme

Milanič po triumfe nad Šachtarom: Tešíme sa, no nepreceňujeme

Hodnotenie trénera Darka Milaniča po prípravnom zápase Šachtar Doneck – ŠK Slovan Bratislava (0:1).

Darko Milanič: „Z našej strany som počas celého zápasu videl silný tímový duch a veľa špinavej práce, ktorú hráči odviedli v prospech mužstva. Vzhľadom na silu a technické kvality súpera sme trochu upravili náš plán, nenapádali sme tak vysoko ako v predchádzajúcich zápasoch. Viac sme sa zamerali na strednú a obrannú zónu. Snažili sme sa uzavrieť stred, čím sme automaticky trochu otvorili priestory na krajoch, a naši krídelníci museli odviesť veľa práce v defenzíve. Len takýmto tímovým poňatím hry však vieme uspieť proti súperom tohto rangu. Naším zámerom bolo po zisku lopty rýchlo prechádzať do protiútokov. V prvom polčase som s prechodom do útoku nebol úplne spokojný, paradoxne, mali sme veľké šance, ktoré sme však nedokázali premeniť. Po prestávke sme aj po prestriedaní chceli držať blok v strednej zóne a po zisku lopty okamžite prepnúť do útoku. Dostávali sme sa dopredu, z brejkov prišli príležitosti a napokon gól. Plán nám teda vyšiel. Je normálne, že po víťazstve je nálada vždy oveľa lepšia, no nebol som spokojný so všetkým, a stále vidím priestor na zlepšenie. Celkovo mám však dobrý pocit.

Po zápase s Dinamom sme sa na tréningoch venovali určitým veciam v defenzíve i ofenzíve, a dnes to hráči preniesli na ihrisko. Avšak tie prechody do útoku neboli vždy také, aké od nich vyžadujem, na tom budeme pracovať. Tešíme sa, že sme zdolali Šachtar, no určite to nepreceňujeme. Stále máme čo zlepšovať. Ešte nás v sobotu čaká v domácom prostredí Senica, a potom sa už budeme plne koncentrovať na prvý jarný ligový zápas.“

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.