Úvod Správy Prípravné zápasy V šesťgólovej prestrelke úspešnejšie moskovské Dinamo

V šesťgólovej prestrelke úspešnejšie moskovské Dinamo

FC Dinamo Moskva - ŠK Slovan Bratislava 4:2

ŠK Slovan Bratislava v treťom prípravnom zápase prehral s aktuálne šiestym tímom ruskej ligy Dinamom Moskva 2:4. V ďalšom prípravnom meraní síl sa v stredu 3. februára stretneme so Šachtarom Doneck.

Darko Milanič zložil základnú zostavu vo veľkej väčšine z hráčov, ktorí aj na jeseň pravidelne nastupovali v ligových zápasoch. V daždivom počasí belasí výborne vstúpili do zápasu a už po ôsmich minútach viedli. Nono vybojoval loptu a Bajrič vyslal dlhý pas na pravé krídlo k Erikovi Danielovi. Ten už v šestnástke z uhla neváhal, po zemi vystrelil a lopta prepadla brankárovi pri bližšej žrdi do siete – 0:1. Aktívny Daniel v 17. min hľadal strieľaným centrom spoluhráčov pred bránou, Šunin bol tentoraz pozorný. Dinamo vyrovnalo zo svojej prvej vážnejšej šance, keď sa Lipovoj presadil na našej ľavej strane a po jeho krížnej prihrávke dával Grulev do odkrytej brány – 1:1. Zacharjan chcel v 25. min poslať ruský celok do vedenia, jeho strela letela tesne mimo. Zakrátko sa blysol Šulla, keď najprv vyrazil hlavičku Gruleva a potom zázračne na čiare vytesnil aj jeho dorážku. Žiaľ, Michal Šulla po tomto obetavom zákroku odišiel z trávnika s bolestivou grimasou, a na jeho miesto musel nastúpiť z lavičky Matúš Ružinský. V 32. min Dinamo otočilo vývoj, keď hlavička Lipovoja zapadla k pravej žrdi – 2:1. Po hektických okamihoch sa slovanisti snažili vrátiť do hry. V závere polčasu sa do náznakov šancí dostali Moha i Daniel, ani jeden z nich však priamo neohrozil brankára Šunina.

Belasí síce do druhého polčasu vstúpili aktívne a so snahou o vyrovnanie, nedali si však pozor vzadu a po brejku inkasovali tretí gól. Zacharjan bol v 48. min na konci rýchleho protiútoku Dinama – 3:1. O tri minúty neskôr po prieniku Mohu zahral obranca v šestnástke rukou a belasí kopali penaltu. Moha si vzal na starosť exekúciu pokutového kopu, jeho prízemnú strelu však Šunin zneškodnil. O minútu však už Čavrič zrýchlil na pravom krídle a ideálnou prihrávkou našiel pred bránou Mohu, ktorý odčinil penaltové zaváhanie – 3:2. Po hodine hry chcel Čavrič vyrovnať, z 20 metrov však nemieril presne. Čavrič na pravom krídle naďalej robil Rusom problémy, po jeho sóle to "horelo" pred bránou Dinama, pri ďalšej akcii a spolupráci Strelca s Čavričom si obranca Dinama dal takmer vlastný gól. V záverečnej fáze zápasu Dinamo prevzalo iniciatívu a v 88. min pridalo štvrtý gól, keď sa po kolmej prihrávke zblízka presadil Tjukavin - 4:2.

FC Dinamo Moskva – ŠK Slovan Bratislava 4:2 (2:1), hralo sa v Turecku

Góly: 20. Grulev, 32. Lipovoj, 48. Zacharjan, 88. Tjukavin - 8. Daniel, 52. Moha

Dinamo: Šunin – Kutitskij, Jevgenjev, Pliev, Slepov - Kaboré, Fomin – Lipovoj, Zacharjan, Terechov – Grulev, striedali Varela, Moskvičev, Neustädter, Lesovoj, Tjukavin, Ordets, Školik, Moro, Karapuzov, Szymanski

Slovan: Šulla (29. Ružinský) – Pauschek, Bajrič, Božikov (73. Laczkó), Vernon – Nono (65. Lichý), de Kamps (73. Rabiu) – Daniel (46. Čavrič), Holman, Moha (65. Weiss) – Strelec (79. Henty)