Úvod Správy Čisté konto peknou vizitkou pre celú defenzívu

Čisté konto peknou vizitkou pre celú defenzívu

Martin Dobrotka remízu berie, mrzí ho len nevyužitie presilovky o dvoch hráčov.

Radosť z prvého bodu vybojovaného v skupinovej fáze Európskej ligy, alebo smútok nad tým, že ŠK Slovan Bratislava nevyťažil gól z desaťminútovej presilovky o dvoch hráčov vo štvrtkovom súboji s Paríž Saint-Germain (0:0).

„S bodom musíme byť spokojní, ale myslím si, že sme mohli využiť presilovku. Nedostali sme sa však do vážnejšej šance,“ skonštatoval stopér Martin Dobrotka a dodal: „Dá sa prekonať každé mužstvo. Rimanov sme načali zo štandardnej situácie a aj teraz sme mali takéto príležitosti, ale teraz to nevyšlo. Potom nám už odchádzali sily a nedokázali sme s výsledkom nič spraviť.“

Stopér Slovana opäť raz potvrdil dôležitosť pre tím trénera Vladimíra Weissa, keď v mnohých prípadoch držal na vodou celú defenzívu. „Bolo nepríjemné, keď napríklad išiel na mňa Menez a mal loptu v šprinte stále na nohe. Tam som prakticky nemal šancu. Ich útočná sila bola naozaj neskutočná,“ poznamenal Dobrotka a dodal: „Niečo sa mi podarilo, niečo však pochytal až Lukáš Hroššo. Kolektívne sme to zvládli.“

Uhrať čisté konto v súboji s lídrom francúzskej Ligue 1 je pre defenzívu Slovana solídnou vizitkou. „Je to pekné, ale kto sa na to pozrie objektívne vie, že mali veľa šancí. Škoda, že sme ich za ich nevyužite nepotrestali gólom,“ zakončil 26-ročný futbalista.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.