Úvod Správy Prípravné zápasy Weiss: So Strelcom sa mi hrá výborne

Weiss: So Strelcom sa mi hrá výborne

Vladimír Weiss v rozhovore na aktuálne témy.

Vladimír Weiss po operácii pruhu stihol začiatok zimnej prípravy a v oboch prípravných zápasoch odohral po 45 minút. V utorňajšom súboji so srbským FK Novi Pazar sa na ihrisku podľa vlastných slov cítil oveľa lepšie a prihral na gól Davidovi Strelcovi. Po stretnutí vyzdvihol kvality svojho o 12 rokov mladšieho spoluhráča.

„Po operácii sa cítim fajn, všetko drží tak ako má. Nie som ešte v stopercentnej forme, ale absolvoval som všetky tréningové jednotky a teším sa, že môžem naplno makať s tímom,“ vyhlásil Vladimír Weiss, ktorý v druhom polčase zápasu s Novi Pazar patril k najaktívnejším hráčom. „Mal som tam oveľa viac dobrých vecí než v predchádzajúcom zápase. Cítil som sa lepšie, aj tempo hry bolo vyššie, čo mne osobne vyhovuje. Niektoré veci mi ešte nevyšli podľa predstáv, ale verím, že to postupne príde. Teším sa, že som prihral na gól a dostávam sa do zápasového tempa.“ 

A ako Vladimír Weiss hodnotí remízu so srbským prvoligistom? „Som typ, ktorý vždy ide po víťazstve bez ohľadu na to, či je to príprava alebo liga. Šance boli na oboch stranách, oni dvakrát trafili žrď, my sme mali viacero príležitostí v prvom i druhom polčase. Podmienky boli náročné, ale určite sa na to nebudeme vyhovárať. Bol som príjemne prekvapený, že ihrisko bolo napriek neustálemu dažďu dobré. Sme v príprave, naberáme kondíciu i hernú prax. Niekedy je lepšie, ak si výsledky schováte na ligu, pretože až tam sa skutočne odzrkadlí to, ako sme počas zimy pracovali. V príprave je prioritou všetko odbehať, odmakať a načasovať formu na prvý súťažný zápas v jarnej časti." 

Vráťme sa ešte k presnému zásahu belasých zo zápasu s Novim Pazarom. Padol po rýchlom prechode do útoku, ktorý Darko Milanič vyžaduje od svojich zverencov. Lopta sa v priebehu pár sekúnd dostala po osi Arťom Suchockij – Nono – Erik Daniel na našu útočnú ľavú stranu ihriska. Vladimír Weiss zdvihol hlavu a v strede videl nabiehajúceho Davida Strelca. „Erik Daniel mi dal doslova stopercentnú loptu, tej prihrávke nechýbalo nič. Toto je niečo, čo od nás tréner vyžaduje, aby sme pri možnosti na brejk prešli čo najrýchlejšie dopredu. Najprv som chcel ísť sám, ale všimol som si v strede voľného Strela, ktorý si to krásne prebral a výborne zakončil. Teším sa, že mu to padá do siete,“ opísal slovenský reprezentant gólový okamih belasých. David Strelec tak strelil v príprave svoj tretí gól a pokračuje tak vo výbornej forme, v ktorej sa prezentoval aj v závere minulého roka.

Medzi Vladimírom Weissom a Davidom Strelcom je 12-ročný vekový rozdiel, avšak na prvý pohľad vidno, že si skvele rozumejú. Nie prvýkrát sa stalo, že sme skórovali po ich vzájomnej kombinácii. Na jeseň proti Senici parádne nabil Weiss na gól Strelcovi, ešte predtým proti Ružomberku zase Strelec krásnou prihrávkou vyzval do gólovej akcie Weissa. „S Davidom sa mi hrá výborne. Na svoj vek je veľmi vyspelý, vynikajúci na lopte, má výborný výber miesta, je rýchly a silný. Stále mu hovorím, že ako útočník či podhrotový hráč má všetko, čo moderný futbalista má mať. Každý deň sa s ním rozprávam, snažím sa mu poradiť, no niečo už naučil aj on mňa. Na všetko má odpoveď (úsmev). Rozumieme si na ihrisku i mimo neho. Keď bude takto makať a dodržiavať životosprávu, má pred sebou veľkú budúcnosť. A ak nadviaže na výkony, akými sa prezentoval na jeseň a bude takto dávať góly, tak si podľa mňa zaslúži aj pozvánku do reprezentácie. Pevne verím, že Slovensko by ním mohlo získať typickú deviatku, ktorá tam od odchodu Adama Nemca trochu chýba. Držím mu palce a verím, že to dotiahne čo najďalej,“ uzavrel Vladimír Weiss.

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Tréner Vladimír Weiss st. a stredopoliar Jaromír Zmrhal hodnotia domáci zápas proti BSC Young Boys.
ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys 0:0.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov remizoval s BSC Young Boys 0:0. Odveta sa hrá v stredu 28. júla o 20:15 na štadióne Wankdorf v Berne.
Predzápasová tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava - BSC Young Boys.
Vladimír Weiss st. i ml. zhodnotili odvetu v Írsku a taktiež opísali ich prvé pohľady smerujúce k BSC Young Boys.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.