Úvod Správy Weiss: Hroššo bol mužom zápasu

Weiss: Hroššo bol mužom zápasu

Chcel zvíťaziť, no akceptuje aj zisk premiérového bodu.

„Pred zápasom som veril, že zvíťazíme. Na mužstvo bola badateľná obrovská motivácia a odhodlanie. Zápas sa pre nás vyvíjal dobre, kým boli Francúzi na ihrisku desiati. V kompletnom zložení sme hrali lepšie, ako keď mali dvoch vylúčených. Je to paradox, ale keď sme museli, vtedy sme situáciu nezvládli. Keď hráte proti ôsmim v poli, mali by ste zdolať aj takýto silný tím. Som spokojný s bodom, ale chceli sme mať tri. Každopádne, hrali sme proti výbornému tímu s fantastickým Menezom či Pastorem. Urobili sme aj veľa nevynútených chýb, nedostávali sme sa do koncovky tak, akoby sme chceli. Som trochu smutný, že sme nezvíťazili, ale individuálna kvalita súpera bola na obrovskej úrovni,“ týmito slovami začal hodnotenie štvrtkového 3. zápasu skupinovej fázy Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava – Paríž Saint-Germain (0:0) tréner domáceho tímu Vladimír Weiss.

Kouč „belasých“ vyzdvihol po stretnutí najmä brankára Lukáša Hrošša, ktorý mužstvo niekoľkokrát podržal a mal výraznú mieru na zisku prvého bodu v skupinovej fáze. „Podržal nás, bol fantastický. Pred zápasom som mu povedal, že nedostane gól. On to splnil, čo bol minimálne základ úspechu. Urobil som z neho jednotku medzi žrďami. Je to výborný brankár a budúcnosťou pre slovenský futbal. Chytil tri – štyri čisté gólové šance, ktoré si súper na takejto úrovni zákonite vypracuje. Povedal som mu, že musí podržať mužstvo a on to dokázal. Bol hráčom zápasu,“ uviedol 47-ročný lodivod.

Tréner Vladimír Weiss bol po stretnutí spokojný so striedaniami, ktoré urobil. Podľa jeho názoru boli prínosom na ihrisku Miloš Lačný aj Erik Grendel. „Miloš sa snažil, bolo to cítiť. Bojoval. My však chceme kvalitu smerom dopredu a tá nie je taká, akú by som si predstavoval. Naši útočníci sú niekedy skôr ako obrancovia, idú do súbojov, drú, ale potrebujeme aj iné. Pred Milošom klobúk dolu za prístup, ale mali sme si vypracovať viac šancí,“ poznamenal Weiss.

Na margo strelecky mlčiaceho no o to viac bojujúceho útočníka Filipa Šeba doložil: „Chcel sa ukázať proti svojmu bývalému trénerovi. Dnes to mali útočníci ťažké. Nepresadili sa ich a ani naši. Filip však bojoval, vybojoval niekoľko ťažkých lôpt a často ho faulovali. Je to stopercentný profesionál a dobrý chlapec. Snáď sa chytí v lige, na každého z času na čas príde kríza. Postrehlo to aj väčších hráčov, beriem to reálne.“

So Salzburgom stopercentne zvíťazíme!

Po prvom bode je cieľom Slovana Bratislava vydolovať aj premiérové víťazstvo. „Bude to ťažké, ale keď sa nám uzdraví Pauschek a Čikoš, mužstvo bude po stranách ihriska živšie. Favoritmi sú Bilbao a Paríž, no skupina je stále otvorená. Povedal som, že uhráme nejaké body a dnes sme to čiastočne splnili. Samozrejme, vonku favoritmi nebudeme, ale som na sto percent presvedčený, že zdoláme v decembri Salzburg. Už sa veľmi teším na tento zápas,“ zakončil Vladimír Weiss.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.