Úvod Správy Prípravné zápasy Žan Medved bude hosťovať v Poľsku, na európskych šampionátoch chceme vidieť dvoch útočníkov Slovana

Žan Medved bude hosťovať v Poľsku, na európskych šampionátoch chceme vidieť dvoch útočníkov Slovana

Žan Medved bude hosťovať vo Wisle Krakow.

Útočník Žan Medved strávi zvyšok sezóny 2020/21 na hosťovaní v poľskom klube Wisla Krakow. Hosťovanie nezahŕňa opciu na trvalý prestup. Žan Medved má so Slovanom dlhodobý kontrakt a je súčasťou dlhodobých plánov klubu.

Stále len 21-ročný útočník v tejto sezóne bojuje o účasť na majstrovstvách Európy v kategórii do 21 rokov, ktoré sa uskutočnia v Slovinsku a Maďarsku. V systéme 4-2-3-1, ktorým najčastejšie hráme, sa však David Strelec na hrote útoku prezentuje vo výbornej forme.

Preto sme sa našli nájsť vhodné športové riešenie, aby mohol Žan Medved rozvíjať svoj potenciál a zahrať si na domácom európskom šampionáte. „V našom systéme na jedného útočníka má David Strelec výbornú formu a predpokladali sme, že Žan Medved by pri ňom mal nižšiu minutáž. Účelom hosťovania je, aby Žan pravidelne hrával a mohol bojovať o miesto v nominácii na majstrovstvá Európy do 21 rokov, kde môže byť prvým slovinským útočníkom. Hosťovanie nezahŕňa žiadnu opciu ani predkupné právo. So Žanom máme platný kontrakt a dlhodobo s ním počítame. Veríme, že si zahrá na domácom šampionáte a zároveň príde v lete ešte v lepšej forme, aby nám pomohol v novej sezóne,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Vedenie klubu rieši príjemnú dilemu na pozícii útočníka, kde sme na jeseň najčastejšie videli 19-ročného Davida Strelca a 21-ročného Žana Medveda. David Strelec dal na jeseň 7 gólov a v novembri minulého roka sa ocitol v širšej nominácii reprezentačného áčka. „David Strelec si svojimi výkonmi pýta miestenku v nominácii na majstrovstvá Európy. Pri súčasnom stave, keď Slovensko často hľadá vysloveného strelca, môže byť práve náš Strelec vhodným riešením na pozíciu hrotového útočníka pre reprezentáciu. Má na to všetky predpoklady a kvalitu. Verím, že si ho reprezentačný tréner všimne, a David dostane pozvánku do reprezentačného áčka a na EURO. Z môjho pohľadu si to jednoznačne zaslúži. Boli by sme veľmi radi, ak by sme v tomto roku mohli vidieť dvoch našich útočníkov na európskych šampionátoch,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Žanovi Medvedovi na hosťovaní držíme palce a jeho výkony budeme pozorne sledovať.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.