Úvod Správy Prípravné zápasy Milanič: Sú to prípravné, nie priateľské zápasy

Milanič: Sú to prípravné, nie priateľské zápasy

Belasí v sobotu o 13:00 v prípravnom zápase vyzvú Górnik Zabrze.

Úvodný blok zimnej prípravy vyvrcholí prvým meraním síl v roku 2021. Belasí v sobotu o 13:00 na Tehelnom poli vyzvú Górnik Zabrze, po jeseni piaty tím poľskej Ekstraklasy. Zo zápasu vám ponúkneme priamy prenos prostredníctvom Slovan TV.

„Po dvoch týždňoch tréningu potrebujeme hrať zápasy. Vždy hovorím o prípravných, nie o priateľských zápasoch, lebo len málokedy mávajú priateľský charakter. Som rád, že sa stretávame s kvalitným súperom. Poľské tímy sa zvyčajne prezentujú vysokým napádaním a fyzickou hrou, čaká nás dobrá previerka,“ povedal tréner Darko Milanič.

V úvode prípravy zväčša sledujeme veľa striedaní a minutáž pre veľký počet hráčov. „Niektorí hráči dostanú priestor na 45 minút, iní na 60 minút, ďalší odohrajú o niečo menej. Do zápasu pôjdeme z plného tréningu. Dôležité je využiť čas strávený na ihrisku absolútne na sto percent. V ďalšom stretnutí to zase vymeníme, aby každý dostal adekvátnu minutáž. Je možné, že na zápas vezmeme aj nejakých hráčov z našej U21 či U19,“ vyhlásil tréner belasých, ktorý nebude môcť počítať s niektorými hráčmi. Martin Trnovský chýba pre zranenie, Ondřej Petrák trénuje individuálne, Jurij Medveděv po dlhšom výpadku ešte nebude na zápas k dispozícii, a hráči, ktorí boli v karanténe, sa len v piatok pripojili k mužstvu. Naopak, v nominácii by nemal chýbať Vladimír Weiss, ktorý pre operáciu pruhu vynechal záver jesennej časti. S A-tímom dnes trénovali dorastenci Marek Mičák a Lukáš Sečanský.

Slovan a Górnik sú v odlišnej fáze prípravy. Kým pre naše mužstvo je to premiérový prípravný duel, Górnik už všetko ladí smerom k štartu jarnej časti Ekstraklasy. „Vieme, že Górnik je v inej fáze prípravy, no musíme sa prioritne pozerať na seba a na svoj výkon. Nepovedal by som, že výsledky v príprave nie sú dôležité. Výsledok je totiž vždy dôležitý. Chcem však vidieť dobré veci, ktorými sme sa prezentovali v závere roka, bojovnosť a ochotu pomôcť jeden druhému. Očakávam, že súper bude vysoko napádať, takže musíme rýchlejšie rozmýšľať a hrať, nebudeme mať toľko času a priestoru. Bude to výborný test.“

Tréner belasých priblížil druhý týždeň zimnej prípravy. „Obsiahli sme mix vecí od fyzickej prípravy po tréningy zamerané na obranné a ofenzívne schémy. Bezprostredne po návrate z dovoleniek mali všetci veľa energie, po dvoch týždňoch intenzívnych tréningov už možno musia hráči načrieť do svojho rezervoára síl, ale to presne chceme. Na rovinu hovorím, že v tejto fáze prípravy nie sme ešte v optimálnej forme. Všetko ladíme na polovicu februára a štart ligy. Od hráčov očakávam reakciu a odpoveď na tréningovú záťaž. Prídu aj chyby, no treba si pomôcť a napraviť zaváhanie spoluhráča. Ak budú všetci na ihrisku ochotní odviesť aj tzv. špinavú prácu pre tím, potom na tom budeme na začiatku jari dobre,“ uzavrel Darko Milanič.

Górnik Zabrze vznikol v roku 1948, prezentuje sa bielou, modrou a červenou farbou. Vo svojej klubovej vitríne má množstvo trofejí. Náš sobotňajší súper je 14-násobným poľským majstrom a 6-krát získal Poľský pohár. Najvýznamnejší úspech na európskej scéne dosiahol v sezóne 1969/70, keď sa prebojoval do finále Pohára víťazov pohárov, kde tesne nestačil na Manchester City. Je zaujímavé, že rok predtým bol vo finále PVP aj Slovan, ktorý v ňom zdolal Barcelonu.

Kým v sezóne 2019/20 skončil Górnik v Ekstraklase na deviatom mieste, v prebiehajúcom ročníku atakuje pohárové priečky a istý čas bol dokonca lídrom súťaže. Zimuje na piatom mieste len so šesťbodovým mankom na prvú Legiu. Práve na pôde Legie Varšava však Górnik v tejto sezóne zvíťazil, keď tam ešte v septembri 2020 uspel po výsledku 3:1.

V aktuálnom kádri nášho súpera sú aj dvaja slovenskí hráči – brankár Martin Chudý, ktorý na Slovensku chytal za Nitru či Trnavu, a stredopoliar Roman Procházka, ktorý pôsobil v Trnave, Levski Sofia či v Plzni. Známym menom z našej ligy je aj útočník Alex Sobczyk.

Jarná časť Ekstraklasy sa začína už počas najbližšieho víkendu. Górnik počas týždňa už odohral na Slovensku jeden prípravný zápas, keď na umelej tráve v Žiline zdolal Trenčín 4:1.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – Górnik Zabrze sa začína v sobotu 23. januára o 13:00. Priamy prenos vám prinesieme prostredníctvom Slovan TV.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.