Úvod Správy Prípravné zápasy Tvrdá drina pre spoločnú radosť

Tvrdá drina pre spoločnú radosť

Aleksandar Čavrič o zimnej príprave belasých.

Belasí sobotňajším prípravným zápasom s Górnikom Zabrze uzavrú úvodný blok zimnej prípravy, ktorý bol zameraný najmä na fyzickú a kondičnú stránku. Naše mužstvo si vo štvrtok prvýkrát v roku 2021 zatrénovalo na domácom trávniku Tehelného poľa.

Zverenci Darka Milaniča aj v prebiehajúcom týždni trénujú dvojfázovo. „Asi žiaden futbalista vám úprimne nepovie, že miluje zimnú prípravu. Je to vyslovene obdobie tvrdej driny. Ako tím sme k tomu pristúpili pozitívne a na každom tréningu naplno makáme. Kondičné cvičenia či behy jednoducho musíme absolvovať, pretože je to potrebné, aby sme sa naďalej zlepšovali. Dôležité je, že sa v tíme neustále podporujeme a máme skvelú partiu. Takmer mesiac sme sa nevideli, teraz sme sa stretli s novou energiou a odhodlaním,“ hovorí Aleksandar Čavrič.

Slovanisti od začiatku zimnej prípravy trénovali na umelej tráve na Akadémii ŠK Slovan. Dnes si premiérovo zatrénovali na Tehelnom poli, kde zostanú až do sobotňajšieho prípravného duelu, v ktorom vyzvú piaty tím poľskej Ekstraklasy. „Veľmi sa tešíme na sobotu. Videl som, že Górnik zdolal Trenčín 4:1, určite majú dobrý tím, poľská liga má svoju silu. Doteraz sme sa síce vo veľkej miere venovali fyzickej a kondičnej stránke, k sobote sa však postavíme s cieľom odohrať čo najlepší zápas. Sme naučení víťaziť a nezáleží, či je to liga, pohár alebo príprava. Tak sme skrátka nastavení,“ pokračoval Aleksandar Čavrič.

Srbský krídelník má v prebiehajúcej sezóne bilanciu 2 góly a 6 asistencií. Na jar by sa rád rozohral k ešte lepším výkonom. „Ani neviem, kedy som naposledy absolvoval kompletnú prípravu, keďže vždy prišli nejaké ťažkosti. Teraz sa cítim veľmi dobre a verím, že absolvujem všetky tréningové jednotky a na jarnú časť budem stopercentne pripravený. Toto mi v predchádzajúcich rokoch chýbalo.“

A čo Aleksandar Čavrič praje fanúšikom do roka 2021? „Do nového roka prajem všetkým najmä zdravie, aby sme sa postupne ako futbalisti i ľudia vrátili do normálneho života. Verím, že sa dočkáme aj skutočných zápasov pred fanúšikmi. Je strašné hrať bez nich. Snáď budeme môcť spoločne oslavovať aj úspechy. Preto teraz tvrdo makáme, aby sme niečo dosiahli a mohli sa spolu tešiť,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Fotografie a videá z dnešného tréningu na Tehelnom poli nájdete na našom Instagrame.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.