Úvod Správy Prípravné zápasy Pred belasými päť zápasov vrátane atraktívnej konfrontácie so Šachtarom

Pred belasými päť zápasov vrátane atraktívnej konfrontácie so Šachtarom

Čo čaká belasých v ďalšom priebehu zimnej prípravy?

Slovanisti dvojfázovo trénujú na Akadémii ŠK Slovan a absolvujú tzv. hrubú prípravu so zameraním na fyzickú stránku. V sobotu odohrajú úvodný prípravný duel s Górnikom Zabrze a v nedeľu odletia do Turecka, kde ich v známom prostredí v Beleku čaká dvojtýždňové herné sústredenie (24. január – 7. február).

Zdravotný stav mužstva sa postupne zlepšuje. „Mužstvo podstúpilo PCR testovanie, ktoré nám neukázalo žiaden ďalší pozitívny prípad, čo je kľúčová informácia smerom k ďalšiemu priebehu prípravy. Samozrejme, nič nepodceňujeme, a pred odletom na herné sústredenie absolvujú hráči ešte ďalšie testy. V piatok by sa k tímu mali pripojiť aj hráči, ktorým končí karanténa a nemali príznaky ochorenia,“ povedal športový riaditeľ Richard Trutz.

Belasí zatiaľ trénovali len na umelej tráve v Akadémii ŠK Slovan. Domáce podmienky na tzv. hrubú prípravu postačujú, no ťažkosti spôsobuje výber súperov na zápasy. Okolité súťaže sa buď už rozbehli (Česko, Maďarsko, Rakúsko) alebo sa začnú už o pár dní (Poľsko). „Už sme museli zrušiť jeden dohodnutý prípravný zápas so slovenským klubom, v ktorom sa vyskytli pozitívne testy. V Turecku sme naopak dokázali aj narýchlo dohodnúť štyroch zaujímavých súperov. Sú tam priaznivé poveternostné podmienky a ihriská s prírodným povrchom. Na dennej báze vyhodnocujeme informácie z Turecka a aj od iných klubov vieme, že tam sústredenia prebiehajú bez väčších komplikácií a za dodržania prísnych opatrení. Navyše, ideme do známeho prostredia, kde to už hráči dobre poznajú," hovorí športový riaditeľ klubu. 

„Momentálne je mužstvo v tzv. hrubej príprave, v ktorej sa kladie dôraz na fyzickú a kondičnú stránku. Bodkou za úvodným blokom bude sobotňajší duel s Górnikom. Sústredenie v Turecku bude zamerané vyslovene na hernú stránku,“ vyhlásil Richard Trutz.

Čo sa týka zdravotného stavu tímu, tak na listine maródov je mladý brankár Martin Trnovský. „Do Turecka predbežne poletí 22 hráčov a 4 brankári,“ povedal športový riaditeľ klubu, ktorý zároveň potvrdil odchody dvoch mladíkov Denisa Potomu a Alexandra Tótha do Serede. Slovan však disponuje možnosťou získať týchto hráčov späť do Bratislavy. „Denis Potoma a Alexander Tóth prestúpili do Serede, avšak ako Slovan disponujeme prvou voľbou na prípadný spätný transfer. Máme dohodnuté predkupné právo za presne dohodnutých finančných záležitostí. Oboch hráčov budeme pozorne sledovať a ak rozvinú svoj potenciál, môžu sa vrátiť späť k nám,“ uzavrel Richard Trutz.

Belasí sa v Turecku najprv stretnú s FK Novi Pazar, účastníkom najvyššej srbskej súťaže. Nasledovať bude duel s tradičným ruským klub Dinamo Moskva, ktorý sa aktuálne nachádza na šiestej priečke ruskej ligy. Atraktívne meranie síl ponúkne zápas so Šachtarom Doneck, ktorý v Lige majstrov 2020/21 dvakrát zdolal Real Madrid a je semifinalistom predchádzajúcej edície Európskej ligy. Prípravu uzavrieme súbojom s gruzínskym vicemajstrom Dinamo Batumi. Prvé jarné kolo je na programe v sobotu 13. februára o 16:00 v Ružomberku.

Aktualizovaný program prípravných zápasov belasých

23. januára o 13:00: ŠK Slovan – Górnik Zabrze (Poľsko), priamy prenos na Slovan TV

26. januára: FK Novi Pazar (Srbsko) – ŠK Slovan

30. januára: Dinamo Moskva (Rusko) – ŠK Slovan

3. februára: Šachtar Doneck (Ukrajina) – ŠK Slovan

6. februára: FC Dinamo Batumi (Gruzínsko) – ŠK Slovan

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.