Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Urban!

Všetko najlepšie, pán Urban!

Legendárny Anton Urban dnes oslavuje svoje 87. narodeniny.

Anton Urban (na titulnej fotografii vľavo) sa narodil v roku 1934 a Slovan si ho ako svojho hráča zaregistroval už v mladom veku. Jeho vzormi boli Reimann, Benedikovič, Tegelhoff, Vičan... A zrazu sa ocitol medzi nimi ako kandidát na spoluhráča.

Do ligy sa dostal, keď povyrástol, až v ročníku 1957/1958. Jedenásť rokov hral v najvyššej súťaži a predstavte si, ani raz vtedy nebol Slovan majstrom. „Iba“ trikrát získal Česko-Slovenský pohár. Hoci jeho trénermi boli také esá ako A. Bulla, V. Vanák, L. Šťastný, J. Ember, K. Borhy a v reprezentácii R. Vytlačil. Tí z neho urobili jedného z najsvedomitejších futbalistov, akých sme poznali. Mal príkladný vzťah ku hre, klubu i k vlasti. Stal sa dlhoročným kapitánom belasého mužstva, neskôr aj trénerom, tajomníkom klubu, členom výboru i zástupcom Slovana v SFZ. Bol vitálny, pružný, bojovný, húževnatý. Nikdy nebol so sebou spokojný, vážil si, že môže hrať, všetko robil s láskou. Keď R. Vytlačil zostavoval mužstvo na OH v Japonsku v roku 1964, nielenže ho vybral, ale urobil ho aj kapitánom. Doviezol striebornú medailu s deviatimi Slovákmi v kádri. Prehrali iba vo finále s Maďarskom 1:2 pred 70 000 divákmi. Dvadsať ráz viedol olympionikov do boja a bol príkladom vernosti Slovanu.

Vôbec nie náhodou je držiteľom Ceny fair play Ivana Chodáka. Zostáva stále v pamäti fanúšikov, či už ako hráč, tréner, alebo funkcionár. Má stále skutočné belasé a slovenské srdce.

Pán Urban, zo srdca prajeme všetko najlepšie k Vašim narodeninám, hlavne zdravie, šťastie a spokojnosť.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa vracajú do Bazileja.
Naši prípravkári herne i výsledkovo potešili na medzinárodných turnajoch.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.