Úvod Správy Prípravné zápasy Lichý: Trénujem naplno

Lichý: Trénujem naplno

Filip Lichý na štarte zimnej prípravy.

Rok 2020 bol o jeho prieniku do A-mužstva Slovana Bratislava, ale aj o dlhodobom zranení kolena. Filip Lichý sa v závere jesennej časti vrátil do súťažného diania. Verí, že rok 2021 bude preňho predstavovať ďalší krok dopredu.

„Z pohľadu zdravotného stavu som stopercentne fit a do nového roka vstupujem bez akýchkoľvek obmedzení. Trénujem v plnej intenzite s mužstvom. Nesmierne sa teším a verím, že už to tak vydrží,“ povedal Filip Lichý na štarte zimnej prípravy.

„Do nového roka si prajem práve zdravie, to ostatné príde. Bez zdravia totiž nemôžete nič očakávať. Chcem cez prípravu dobre zamakať, odohrať na jar čo najviac zápasov a pomôcť tak mužstvu,“ vyhlásil rodák z obci Priechod pri Banskej Bystrici, ktorý však od svojich šestnástich rokov pôsobí v ŠK Slovan Bratislava. Futbalovo sa rozvíjal v Akadémii ŠK Slovan.

Práve v priestoroch Akadémie na umelej tráve momentálne trénuje aj naše A-mužstvo. „Prostredie na Akadémii veľmi dobre poznám. Od dorastu som trénoval na tunajších ihriskách, navyše som aj býval v priestoroch Akadémie. Oživil som si príjemné spomienky na začiatky v Slovane.“

A čo Filip Lichý hovorí na typické zimné počasie, ktoré aj do Bratislavy prišlo práve v čase, keď slovanisti rozbiehajú zimnú prípravu? „Mne osobne nevadí zima a ani umelá tráva. Pochádzam z obce, kde býva ešte podstatne chladnejšie než v Bratislave. Som narodený v januári, takže aj preto mám zrejme rád zimu,“ usmieva sa mládežnícky reprezentant SR, ktorý vníma dôležitosť zimnej prípravy. „Pochopiteľne, cez sezónu sa vždy tešíte na zápasy. Avšak zimná príprava je súčasťou futbalu a bez nej to jednoducho nejde. Na tréningovú záťaž sa treba správne fyzicky i mentálne pripraviť a nastaviť. Naším spoločným cieľom je vstúpiť do jari v čo najlepšej forme. V tíme je dobrá atmosféra. Po dlhšom čase, keď sme spolu neboli, sme sa každý na každého tešili. Teraz si v dobrom slova zmysle užívame, že sme opäť spolu,“ uzavrel Filip Lichý.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasým na hosťovaniach sa počas víkendu darilo.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Neprehliadnite

Dávid Holman otvorene na zaujímavé témy.
Ďakujeme za vašu priazeň a podporu.
Belasí tretí rok po sebe pôjdu do nadstavby o titul z prvého miesta.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.