Úvod Správy Prípravné zápasy Schuti do zimnej driny

Schuti do zimnej driny

Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.

Dobrá nálada a optimizmus vyžarovali na prvom oficiálnom tréningu zimnej prípravy z nášho kapitána Vasila Božikova. Kapitán belasých prezentoval osobné i tímové túžby smerom do nového roka 2021.

Keďže Vasil si ochorením Covid-19 prešiel v novembri minulého roka, nepatrí medzi hráčov, ktorých na štarte prípravy vyradili pozitívne testy. Naopak, je plný síl. „Zimné voľno bolo výborné. Vianoce som strávil s rodinou v Bulharsku, blízkych som videl prakticky po roku. Užili sme si spoločne strávený čas. Som nabitý pozitívnou energiou a verím, že na jar budeme úspešní,“ vyhlásil 32-ročný Bulhar.

Naše mužstvo trénuje tento týždeň dvojfázovo na umelej tráve v Akadémii ŠK Slovan. O zimnej príprave sa hovorí ako o neveľmi obľúbenej, no dôležitej časti roka. „Budem úprimný – tréningy nie sú ľahké. Dostávame zabrať a keď k tomu pridáte mínusové vonkajšie teploty, tak je to naozaj náročné. Ale to je v poriadku. Sme tu predsa od toho, aby sme makali. Podmienky sú dané a my sa s nimi musíme vyrovnať, nech sú akékoľvek. V takejto zime je ešte dôležitejšie sa o seba starať, aby sme sa vyhli chorobám či zraneniam.“

Jarná časť sa začína presne o mesiac. „Vieme, aký je náš cieľ. V lete chceme oslavovať titul. Očakávam však zaujímavý súboj, nečaká nás ľahká cesta. Sme však odhodlaní a motivovaní získať tretí titul v rade. V novom roku si prajem najmä zdravie pre seba i celý tím. Rovnako v tejto ťažkej dobe prajem našim fanúšikom, aby zostali zdraví a v bezpečí. Nech sa v lete môžeme spoločne tešiť z titulu a verím, že by sa ľudia pri ideálnom scenári mohli vrátiť späť na štadión,“ uzavrel Vasil Božikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.