Úvod Správy Juniori Dlhá cesta za správnym cieľom

Dlhá cesta za správnym cieľom

Belasá U21 je v príprave na jarnú časť sezóny.

Juniorka Slovana Bratislava vstúpi do jarnej časti ročníka s nielen s novým názvom, ale predovšetkým s novou víziou. Tím ŠK Slovan Bratislava U21 povedie úspešný mládežnícky tréner Vladimír Gála. Do zimnej prípravy sa zapojili aj siedmi dorastenci.

Podstatou zmeny je, že juniorka prechádza pod Akadémiu ŠK Slovan a mení sa na tím do U21. Mladí hráči, ktorí vyjdú z dorastu, budú môcť v juniorke presvedčiť o tom, že sa dokážu uplatniť aj v mužskom futbale. „Naším zámerom je zlepšiť prechod mladých hráčov do mužského futbalu,“ hovorí Vladimír Gála, ktorý bude mať pod palcom nový projekt juniorky. Jeho asistentom je Ivan Minčič, o kondičnú stránku sa stará Matej Balun. Pri juniorke vypomáhajú aj ďalší tréneri, fyzioterapeuti či maséri z našej Akadémie. Brankári sa špecializovane pripravujú v rámci programu Brankárskej Akadémie ŠK Slovan. Mladí hráči trénujú na umelej tráve v priestoroch Akadémie.

„Ako tréner som prešiel prakticky všetkými mládežníckymi kategóriami, hráčov v tíme U21 poznám a viem, čo od nich očakávať. Chcem úzko spolupracovať s trénerom A-tímu a zlepšiť vzájomnú komunikáciu. Hráči, ktorí v daný víkend nenastúpia za A-tím, môžu byť v ťažkých chvíľach pomocou pre mladých hráčov v U21 a svojimi skúsenosťami môžu mladíkov posunúť dopredu,“ vyhlásil Vladimír Gála. V súčasnom kádri je 18 hráčov do poľa a 3 brankári. Do prípravy sa zapojili siedmi perspektívni dorastenci. Naopak, v juniorke nepokračuje Samuel Lavrinčík, ktorý v zime podpísal zmluvu v Trenčíne. V kádri juniorky neuvádzame mladého stopéra Adama Laczka, ktorý trénuje s naším A-mužstvom.

Mládežnícky reprezentant Gabriel Hornyák bude po dohode klubov hosťovať v Senici a obranca Alexander Tóth trénuje v Seredi s možnosťou následného prestupu. Rovnako prebiehajú rokovania o prestupe ďalšieho mladíka Denisa Potomu do Serede. V prípade týchto hráčov však ŠK Slovan disponuje možnosťou spätne ich získať späť do Bratislavy. Mládežnícka sekcia i športový úsek budú pozorne sledovať výkony Denisa Potomu, Alexandra Tótha či Gabriela Hornyáka. Chceme týmto mladým hráčom z našej Akadémie dať možnosť získavať skúsenosti v prvoligových zápasoch, preto sme súhlasili s hosťovaním, resp. s transfermi s možnosťou návratu do belasého dresu. Vítame takúto spoluprácu so slovenskými klubmi, ktorá môže byť prospešná predovšetkým pre našich mladých hráčov, ktorí môžu v najvyššej súťaži aj po vzore Davida Hrnčára zabojovať o budúcnosť v belasom drese.

Juniorka je v II. lige na poslednej priečke tabuľky, na jeseň získala tri body. „Tento projekt je o dlhodobej vízii. Samozrejme, máme veľký odstup na záchranu v súťaži, no urobíme, čo bude možné, aby sme sa dostali v tabuľke vyššie. Verím, že mladí hráči sa ukážu v pozitívnom svetle a v lete budeme môcť debatovať, ako zvládali mužský futbal a aká bola ich výkonnosť. Našou úlohou je ukázať chalanom cestu a to, že futbal vie byť aj pekný. Nepríde to zo dňa na deň. Čaká nás dlhá cesta, no veríme, že za správnym cieľom,“ vyhlásil Vladimír Gála, pre ktorého bude prioritou práve rozvoj mladých hráčov z Akadémie. „Prioritou budú mladí hráči, ich napredovanie a individuálny rast. Od toho sa potom odvíjajú aj výsledky.“

V tejto chvíli je otázne, či sa na jar rozbehnú dorastenecké súťaže. Ak áno, tak sa hráči podľa výkonnosti a potenciálu budú môcť presúvať medzi kategóriami U21, U19 či dokonca U17. „Sme pripravení na oba scenáre. Ak sa dorastenecké súťaže nerozbehnú, tak aspoň budú môcť mladí futbalisti hrať druhú ligu. Pokiaľ by sa mládežnícke súťaže rozbehli, čo si všetci prajeme, vieme posúvať hráčov medzi jednotlivými kategóriami. Naším zámerom bude, aby tí hráči, ktorých máme definovaných ako top hráčov z Akadémie, získavali minutáž v čo najvyššej kategórii,“ hovorí tréner belasej U21.

Naša U21 sa pripravuje v domácich podmienkach a dohodnuté má prípravné zápasy s Petržalkou (23. január) i Šamorínom (27. január). Belasí by mali odohrať ja duel s Brnom-Líšeň a Malženicami, je však otázne, či to súčasné opatrenia umožnia. Jarná časť sa začína už 14. februára domácim zápasom s Banskou Bystricou.

„Prípravu sme začali fyzickým testovaním, podľa ktorého sme nastavili tréningový proces a záťaž. Niektorí hráči po zraneniach ešte trénujú individuálne. Dennodenne nastavujeme tréningový proces tak, aby sme boli čo najlepšie pripravení na prvý jarný ligový zápas,“ uzavrel Vladimír Gála.

Zoznam hráčov, ktorí sa zapojili do zimnej prípravy ŠK Slovan Bratislava U21:

Brankári: Branislav Chudík, Filip Krížik, Tomáš Rybár

Hráči do poľa: Jakub Baláž, Adam Čech, Roman Čerepkai, Bruno Galovič, Denis Giesser, Samuel Habodasz, Patrik Haramia, Martin Hubert, Adam Jackuliak, Juraj Lacko, Jakub Lieskovský, Martin Majling, Adam Matoš, Marek Rigo, Matej Rosenberger, Martin Schlossár, Jozef Sopóci, Radovan Valentín

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.