Úvod Správy Fortuna liga Vladimír Weiss ml. dôrazne vyvracia šíriace sa dezinformácie

Vladimír Weiss ml. dôrazne vyvracia šíriace sa dezinformácie

Stanovisko k medializovaným informáciám o Vladimírovi Weissovi ml. a očkovaní na Covid-19.

Dnes v popoludňajších hodinách zverejnil internetový portál Športky.sk článok s nadpisom „Cibulková nebola jediná: Zaočkovať sa už mal dať aj futbalista Weiss.“ V článku bolo uvedené, že „vakcínu zrejme dostal aj futbalista ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss mladší.“

Text článku bol síce následne zmenený, avšak k verejnosti sa už stihla dostať táto dezinformácia, zverejnená bez toho, že by daný portál oslovil Vladimíra Weissa ml. či ŠK Slovan.

Vladimír Weiss ml. sa k celej situácii okamžite vyjadril. „Rázne odmietam pravdivosť zverejnenej informácie. Nebol som nikdy očkovaný žiadnou vakcínou na Covid-19 a v nemocnici som nikdy za týmto účelom ani nebol. V nemocnici som bol dňa 8. januára 2021 (piatok) výlučne ako doprovod môjmu spoluhráčovi z ŠK Slovan, ktorý bol na kontrolnom röntgene. Prostredníctvom právneho zástupcu podniknem všetky právne prostriedky na očistenie svojho mena, pretože zverejnenie uvedených informácií výrazne zasiahlo do mojich osobnostných práv. Zverejnené informácie ma hrubo očiernili nielen v očiach športových fanúšikov, ale v očiach celej verejnosti, ktorá veľmi citlivo vníma súčasnú situáciu v súvislosti s pandémiou. Keďže zverejnené informácie značnou mierou ohrozili moju vážnosť v očiach verejnosti, podávam trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania. Situáciu s pandémiou Covid-19 vnímam veľmi citlivo, pretože pred Vianocami zomrel na ochorenie Covid-19 mne veľmi blízky rodinný príslušník. Aj z tohto dôvodu plne rešpektujem pravidlá očkovania prijaté Ministerstvom zdravotníctva SR a nikdy by som seba neuprednostňoval. Zároveň žiadam všetky médiá, aby sa zdržali zverejňovania uvedených nepravdivých informácií,“ povedal Vladimír Weiss ml. k celej situácii.

Spoluhráčom, ktorého Vladimír Weiss ml. zaviezol do nemocnice a čakal na výsledky röntgenu, bol David Strelec. „Nedisponujem vodičským oprávnením, preto som Vladimíra Weissa poprosil, či by ma odviezol do nemocnice. Absolvoval som kontrolný röntgen v súvislosti s dávnejšou operáciu členka. Po absolvovaní röntgenu sme spoločne opustili nemocnicu. Som šokovaný z toho, čo sa dnes objavilo v médiách, pretože sa to absolútne nezakladá na pravde,“ vyhlásil David Strelec.

ŠK Slovan Bratislava odsudzuje tieto nepravdivé informácie a jednoznačne stojí za Vladimírom Weissom ml. „V klube citlivo vnímame aktuálnu situáciu v súvislosti s ochorením Covid-19. Akonáhle to bude v zmysle pravidiel možné a príde na nás rad, určite pristúpime k očkovaniu v rámci klubu i našich hráčov. Všetci si už prajeme, aby sme sa aj v zmysle futbalu vrátili k normálu, a mohli bez problémov a ťažkostí vycestovať napríklad aj na európske zápasy. Predpokladáme, že to bude jedna z podmienok pre účasť v európskych pohároch, a radi by sme ju mali čím skôr splnenú. K očkovaniu však pristúpime vtedy, keď budeme na rade. Plne rešpektujeme, že momentálne sú očkovaní zdravotníci a ľudia z prvej línie, pretože tak je to správne,“ vyhlásil generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slová Juraja Kucku z tlačovej konferencie.
Slovenská reprezentácia do 19 rokov si zahrá o postup na MS 2023.

Neprehliadnite

Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Slovan podpísal s Jurajom Kuckom dvojročný kontrakt.
Sledujte od 14.00 h. na SLOVAN TV.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.