Úvod Správy Niké liga Jeseň rečou čísiel

Jeseň rečou čísiel

Jesenná časť sezóny rečou zaujímavých čísiel.

Jesenná časť sezóny 2020/21 je minulosťou. Zimujeme na prvom mieste ligy s bilanciou 14 víťazstiev, 2 remízy, 2 prehry, a so skóre 45:11. Ešte predtým, než naše mužstvo začne 8. januára 2021 zimnú prípravu, sme sa na jesennú časť pozreli rečou zaujímavých čísiel a štatistík.

Belasí dali na jeseň celkom 54 gólov, o ktoré sa postaralo 15 rôznych strelcov (dva góly boli započítané ako vlastné). Najvýraznejšie víťazstvo sme dosiahli v pohárovom zápase s Kvašovom (6:0), v lige sme trikrát triumfovali výsledkom 5:0 (v Nitre a doma nad Michalovcami a Ružomberkom). V rámci ligy sme spomedzi všetkých tímov dali najviac gólov z hry - 30.

Naše mužstvo je ofenzívne ladené, priemerne strieľame 2,6 gólu na zápas a iba raz sme vyšli strelecky naprázdno. Naši brankári vychytali na jeseň celkom 12 čistých kont, pričom ak sa pozrieme len na domácu ligu, tak priemerne inkasujeme 0,6 gólu na jedno stretnutie.

Najviac gólov sme strelili po akciách vedených cez ľavé krídlo, avšak pravé krídlo len tesne „zaostáva,“ veď z pravej strany padli len o dva góly menej než z ľavej. Naším najlepším úsekom hry je 30. – 45. minúta. V tomto úseku sme dali 10 gólov. Veľmi dobre nám vychádzajú úvody do zápasov – do 15. minúty máme skóre 6:0 a po 75. minúte až do záverečného hvizdu dokonca 8:1.

Belasí si v zápase priemerne vymenia 530 prihrávok s presnosťou 85 %. Naše priemerné držanie lopty v zápase je 55 % a priemerne vyšleme 15 streleckých pokusov na bránu súpera.

Poradie tímovej produktivity je oveľa tesnejšie než za éry Andraža Šporara, góly a asistencie sú rovnomerne rozložené medzi viacerých hráčov. Najlepším strelcom a najproduktívnejším hráčom je Rafael Ratao (9 gólov a 4 asistencie). V tesnom závese je Dávid Holman (8 gólov a 4 asistencie) a tretím v tímovej produktivite je David Strelec (7 gólov a 2 asistencie).

Čo sa týka asistencií, tam je to mimoriadne tesné. Najviac gólových prihrávok vyslal Aleksandar Čavrič (6), o jednu menej trio Erik Daniel, Nono a Vladimír Weiss (5).

Najvyťaženejším hráčom je Vernon de Marco, ktorý na jeseň odohral 1509 minút, tesne za ním sú Kenan Bajrič a Joeri de Kamps.

V defenzívnych „súbojových“ štatistikách vyčnieva Kenan Bajrič, ktorý bol nielen v našom mužstve, ale aj spomedzi všetkých stredných obrancov v lige najlepší v osobných súbojoch – úspešný bol v 73 % súbojoch. Kapitán Vasil Božikov je zase najúspešnejší pri snahe odobrať loptu súperom a tiež sa mu darí v osobných súbojoch.

Dominik Greif je lídrom brankárskych štatistík v celej súťaži, vychytal 8 núl a inkasuje priemerne 0,6 gólu na jeden zápas.

Celkom najviac prihrávok na jeseň vyslal Nono, ktorý adresoval 1093 prihrávok s presnosťou 85 %. Čo je však dôležitejšie, Nono vyslal 25 kľúčových prihrávok, z ktorých 16 vyústilo do čistej gólovej šance či priamo presného zásahu.

Najčastejšie si v našom tíme prihráva dvojica Nono – Kenan Bajrič, títo hráči si vymenili 240 prihrávok. Vysoká úroveň spolupráce je však aj na našej ľavej strane, kde si Rafael Ratao a Vernon prihrali 185-krát a Rafael Ratao a Nono si prihrali 184-krát.

Belasí faulujú v lige najmenej spomedzi všetkých tímov, v jednom zápase predvedú priemerne 13,4 faulu. Pre porovnanie, Pohronie ako tím s najväčším počtom faulov predvedie 19,3 nedovoleného zákroku na zápas.

Darko Milanič sa pri prechode do útoku snaží hrať rýchlo a priamočiaro. Čísla už sčasti odzrkadľujú tento trend – máme najrýchlejšie presné prihrávky (priemerne 15,7 presnej prihrávky za minútu). V celej súťaži sme zároveň druhí najlepší v osobných súbojoch (52 %) a najúspešnejší vo vzdušných súbojoch (57 %).

Do úvahy sme brali všetky súťažné zápasy v sezóne 2020/21

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.