Úvod Správy Eventy Vnuci a vnučka Štefana Čambala na návšteve v ŠK Slovan Bratislava

Vnuci a vnučka Štefana Čambala na návšteve v ŠK Slovan Bratislava

Klub privítal vzácnu návštevu.

Pred pár dňami uzrela svetlo sveta jubilejná desiata časť našej výnimočnej edície Belasé legendy, ktorá je venovaná najslávnejšiemu a najúspešnejšiemu slovenskému futbalistovi medzivojnového obdobia Štefanovi Čambalovi. Tento bratislavský rodák, ktorý sa v I. ČSŠK Bratislava vypracoval na famózneho futbalistu, sa neskôr natrvalo usadil v Prahe. A práve z Prahy dorazila v pondelok na náš klub vzácna návšteva.

Vnuci Štefana Čambala, Leoš Zeman a Petr Zeman, a vnučka Mária Froydová, sa prišli osobne poďakovať klubu ŠK Slovan Bratislava za vydanie knihy a uctenie si pamiatky ich deda. Projektový manažér Stanislav Kramarič v rozhovore s nimi zdôraznil, že pre ŠK Slovan Bratislava bolo cťou vydať knihu o takej veľkej legende nášho klubu, akou bol a je Štefan Čambal. V celej histórii slovenského futbalu a Slovana Bratislava nebolo veľa Slovákov, ktorí sa mohli pýšiť titulom vicemajstra sveta a ktorí šírili slávu Slovenska, Bratislavy i nášho klubu po celej Európe.

Marketingový riaditeľ Tomáš Straka potom odovzdal vnukom Štefana Čambala klubové upomienkové predmety a poďakoval sa za vzácnu návštevu. Autor knihy Tomáš Černák sa na záver stretnutia poďakoval celej rodine Štefana Čambala za všetku pomoc, ktorú mu poskytli pri písaní knihy a za sprístupnenie rodinných dokumentov. Časť z nich venovali aj do pripravovaného múzea Slovana, ktoré sa pripravuje v priestoroch štadióna Tehelné pole.

Publikácia o Štefanovi Čambalovi je v predaji on-line prostredníctvom fanshopu.

Cena je 11,90 €, pre držiteľov permanentiek 9,90 € (možné uplatniť len pri nákupe vo fanshope). Držiteľom permanentiek sme prostredníctvom newslettra poslali kód, prostredníctvom ktorého si môžu uplatniť svoju zľavu.

Autor: Tomáš Černák

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.