Úvod Správy Niké liga Je skvelé uzavrieť rok takýmto spôsobom

Je skvelé uzavrieť rok takýmto spôsobom

Názory trénerov po zápase 18. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (3:2).

Darko Milanič, tréner Slovana: „Videli sme výborný zápas, v ktorom oba tímy podali dobré výkony. Vedeli sme, že Žilina bude nebezpečná, vyplýva to z ich štýlu hry. Začali sme veľmi dobre, vytvorili sme si dostatok šancí. Jediné, čo mi v prvom polčase chýbalo, boli góly. Namiesto toho sme sa v niektorých situáciách dostali pod určitý tlak a inkasovali sme. Cez prestávku som hráčov nabádal, aby zostali pokojní a verili, že ešte môžeme tento zápas vyhrať. Aj v druhom polčase som videl hráčov, ktorí tvrdo makali a verili v to, čo robíme. Záver bol pekný a emotívny, je skvelé uzavrieť rok takýmto spôsobom, čiže gólom z poslednej akcie. Ja osobne sa veľmi teším a rovnako sa teším aj za hráčov, zaslúžili sme si vyhrať a zažiť takéto emócie. Musím však zopakovať, že sa mi páči štýl Žiliny, a o to viac ma teší, že sme zdolali dobrého súpera. Teraz máme priestor na krátky oddych, no od prvého dňa zimnej prípravy sa naplno pustíme do práce. Hráčom na prvom tréningu zdôrazním, že aj napriek nášmu náskoku nie je nič rozhodnuté. Nesmieme poľaviť. Od prvého dňa nového roka pôjdeme za naším cieľom, ktorým je zisk titulu.“

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom dostaneme gól v posledných sekundách. Bol to duel dvoch polčasov s fázami, v ktorých sme potrebovali uveriť, že dokážeme hrať a dokážeme hrať dobre. V prvom polčase, hlavne na začiatku, sme boli dosť vystrašení a nehrali sme svoju hru. Paradoxne sme však viedli 1:0. Slovan bol pritom v prvom dejstve jednoznačne lepší. Po prestávke sme chceli niečo zmeniť. Úvod sme možno nezachytili, ale potom sme sa dostali do tempa, vyrovnali sme hru i skóre. Boli sme blízko bodu, no nezvládli sme koncovku. Teraz je nám do plaču, no ak chlapci budú takto pracovať, prídu ešte lepšie výsledky. Vidím tam potenciál.“