Úvod Správy Fortuna liga Zdravie oboch hráčov na prvom mieste

Zdravie oboch hráčov na prvom mieste

Myenty Abena utrpel ľahší otras mozgu, je v domácej opatere s rodinou.

Derby prinieslo nielen naše víťazstvo 3:0, ale aj moment, pri ktorom tuhla krv v žilách. V nadstavenom čase prvého polčasu sa vo vzdušnom súboji zrazili hlavami Myenty Abena a Yann Yao. Obaja opustili ihrisko na nosidlách a putovali do nemocnice.

Myenty Abena utrpel ľahší otras mozgu. CT vyšetrenie našťastie nepreukázalo krvácanie do mozgu či iný vážnejší problém. Je v domácej opatere s rodinou a v kontakte s tímovým lekárom, s ktorým priebežne konzultuje svoj zdravotný stav.

„Stále sa cítim veľmi unavený, bolí ma hlava. Už som doma v Bratislave s rodinou, ktorá je v tejto chvíli mojou najväčšou pomocou,“ povedal Myenty Abena, ktorý ma zafixovanú hlavu a krk. Má naordinovaný tzv. kľudový režim.

„Nepamätám si na tú zrážku. Spomínam si len na to, že som zrazu ležal na zemi a rozmýšľal som, ako som sa tam vlastne dostal. Chcel som sa postaviť, ale začala sa mi točiť hlava a nevedel som sa udržať na nohách. Začal som trochu panikáriť. Až v nemocnici som sa od nášho fyzioterapeuta dozvedel, čo sa vlastne stalo, a že som videl aj červenú kartu. Vôbec neviem, ako sa to stalo. Žiaľ, vo futbale sa takéto veci v zlomku sekundy môžu stať,“ pokračoval náš obranca.

Myentyho mrzelo, aké vážne zranenia po tejto zrážke utrpel Yann Yao. „V nemocnici mi povedali, čo sa stalo Yaovi. Okamžite som mu poslal správu. Napísal som mu, že verím, že bude čím skôr v poriadku a poprial som mu skoré uzdravenie. Odpísal, že je to v poriadku. Veľmi ma mrzí, čo sa Yaovi stalo. Prajem si, aby bol v poriadku, zdravie je v tejto chvíli najdôležitejšie.“

Nášmu obrancovi určite v čase strávenom v nemocnici či teraz doma s bolesťami hlavy pomohla aj skutočnosť, že sme derby vyhrali rozdielom triedy. „Počul som, že Trnava v druhom polčase ani napriek početnej prevahe nemala nejaké veľké šance. Ukázali sme, aký silný tím máme. Celkovo sme v derby hrali veľmi dobre, teda z toho, čo si pamätám,“ usmieva sa Myenty Abena, ktorému pomohli aj správy od fanúšikov. „Dostal som veľa správ od fanúšikov, ktorí sa pýtali, ako na tom som a priali mi skoré uzdravenie. Je to od nich veľmi pekné a ďakujem všetkým, ktorí mi písali a mysleli na mňa. Znamená to pre mňa veľa. Už tým, ako nás z Bratislavy vyprevadili na zápas, nám veľmi pomohli,“ uzavrel Myenty Abena.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Pošlite svoje otázky Vernonovi De Marcovi.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.

Neprehliadnite

Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Vstupenky si môžete rezervovať cez webovú stránku programu Belasé srdce.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.