Úvod Správy Fortuna liga Víťazstvo pre fanúšikov

Víťazstvo pre fanúšikov

David Strelec prvýkrát skóroval v derby na seniorskej úrovni.

Proti Trnave dával góly v mládežníckych kategóriách, na prvý presný zásah v ligovom derby však musel čakať. Dočkal sa dnes. David Strelec presnou hlavičkou strelil druhý gól belasých a prispel k nášmu dominantnému triumfu. 

Dosiahli sme najvyššie víťazstvo v derby od apríla 2017, keď sme tiež v Trnave triumfovali 3:0. „Výsledok hovorí jednoznačne, no nebol to taký jednoduchý zápas. Od začiatku sme v ňom boli lepší. Prišla však červená karta. Po prestávke sme si museli siahnuť na dno síl. Klobúk dole pred chalanmi. Makali sme jeden za druhého a ukázali sme, že sme dobrý tím, ktorý má správny charakter,“ žiaril David Strelec spokojnosťou.

Hralo sa bez divákov, no belasí predsa len cítili fanúšikovskú podporu. Popoludní ich totiž z Bratislavy vyprevadili fanúšikovia a dali im jasne najavo, že v derby stoja za nimi. Hráči sa im odvďačili suverénnym víťazstvom. „Toto víťazstvo venujeme aj našim fanúšikom. Vyprevadili nás z Bratislavy, čím nás príjemne prekvapili. A bolo to vidno aj v úvode zápasu, keď sme súpera zatlačili a Trnavu sme do ničoho nepustili. Akoby sme energiu od ľudí preniesli aj na ihrisko,“ vyhlásil odchovanec Slovana Bratislava.

David Strelec premiérovo skóroval v ligovom derby. Po presnom centri Nona z rohu uspel vo vzdušnom súboji a hlavičkou do protipohybu brankára nedal Rusovovi šancu. „Cením si každý gól, no tento je pre mňa výnimočný. Derby vnímam odmalička špecificky a prestížne, preto ma neskutočne teší, že som tímu pomohol dôležitým presným zásahom.“

Belasí sú jesennými majstrami a na druhý DAC majú päťbodový náskok. Kým v úvodnej fáze jesene na DAC mierne strácali, sériou piatich triumfov po sebe si v závere roka vybudovali zaujímavý náskok. Pravda, liga je ešte dlhá, čakajú nás tri vzájomné duely s DAC, a určite nič nie je rozhodnuté. „Aj keď sme mali miernu stratu, tak som stále veril, že Dunajskú Stredu minimálne dobehneme, resp. aj predbehneme. Stále som bol presvedčený o našej sile a schopnostiach. Nesmieme sa však uspokojiť či zastaviť, je pred nami ešte veľa zápasov. Jeseň chceme uzavrieť na víťaznej vlne. So Žilinou to nikdy nie je ľahké, ale hráme doma a pôjdeme za tromi bodmi,“ uzavrel David Strelec.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 22. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Vladimír Weiss bol hrdinom šlágra s Dunajskou Stredou.
ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1.
Respirátory odovzdali osobne hráči ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.