Úvod Správy Niké liga Božikov: Teším sa, že som späť

Božikov: Teším sa, že som späť

Vasil Božikov sa po uplynutí karantény opäť pripojil k mužstvu.

V poslednom zápase pred novembrovou reprezentačnou pauzou v Michalovciach odohral pri našom víťazstve 2:0 plnú minutáž. Následne odcestoval do Bulharska, kde bol v dueloch s Gibraltárom a Fínskom opäť kapitánom reprezentačného výberu.

Na ďalší duel Ligy národov v Írsku však už nenastúpil, pretože bol pozitívne testovaný na Covid-19. Vasil Božikov tak musel stráviť dva týždne v karanténe v Bulharsku. „Bol som dva týždne zavretý v jednej izbe, chýbali mi tréningy a spoluhráči. V takých chvíľach je však pochopiteľne najdôležitejšie zdravie. Mal som šťastie, prešiel som si týmto ochorením bez vážnejších symptómov a komplikácií. Teraz som už v poriadku a cítim sa dobre,“ priblížil náš kapitán svoj zdravotný stav.

Vasil sa po uplynutí karantény vrátil do Bratislavy a zapojil sa do tréningového procesu. V utorok ešte trénoval individuálne, od stredy zarezáva s mužstvom. „Počas karantény som stratil niečo zo svojej kondície, no verím, že si ju čím skôr prinavrátim späť a doženiem tréningový výpadok. Bol som len v izbe bez možnosti vychádzať von, mohol som robiť len cviky s vlastným telom, gymnastiku či jogu. Na behy či posilňovanie som mohol zabudnúť. Dnes ráno som po návrate do tréningu trochu cítil svalovicu, ale to je normálne. Inak sa cítim dobre a teším sa, že môžem opäť trénovať so spoluhráčmi,“ vyhlásil skúsený obranca.

Počas karantény pochopiteľne na diaľku sledoval zápasy Slovana. „Nenechal som si ujsť ani jeden zápas, sledoval som dokonca aj duely juniorky. Bolo ťažké sledovať chalanov na diaľku bez možnosti im pomôcť. V posledných zápasoch sme zažili aj náročnejšie okamihy, no kľúčové je, že sme dokázali zvíťaziť a sme na čele súťaže,“ hovorí Vasil Božikov, ktorému počas karantény pomohli aj odkazy od fanúšikov, ktorí mu želali skoré uzdravenie. „Cením si podporu od ľudí, ktorí mi priali skoré uzdravenie. Ako som už viackrát povedal, mám veľmi rád tento klub, ľudí a aj fanúšikov. Som im veľmi vďačný.“

Belasých v sobotu o 17:00 čaká duel s Trenčínom, ktorý vždy prináša zaujímavú zápletku. Priamy prenos zo zápasu odvysiela RTVS na Dvojke. „S Trenčínom to môže byť veľmi zaujímavé. Trenčania sa odrazili odo dna tabuľky a myslím si, že kvalitatívne patria medzi lepšie tímy. Naším cieľom v domácom prostredí musí byť zisk troch bodov. V tíme sme nastavení spôsobom, že chceme vyhrať všetky zostávajúce jesenné zápasy. Ak sa nám to podarí, budeme zimovať s lepším pocitom. K tomu však ešte vedia tvrdá drina, čakajú nás nepríjemní súperi,“ vyhlásil náš kapitán.

Vasil sa do tréningového rytmu vrátil v nie úplne žičlivom futbalovom počasí. Na sneh a zimu je však zvyknutý, veď v belasom pôsobí už od leta 2017. „Určite nie je úplne ideálne trénovať na snehu a v mraze. Sme však profesionáli a sme platení za to, aby sme odviedli maximum na tréningu i v zápase bez ohľadu na počasie či podmienky. Len toľko k tomu môžem povedať,“ uzavrel Vasil Božikov.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo na Noc na Tehelku hovoria fanúšikovia, ktorí ju zažili na vlastnej koži?
Pred belasými sú dve sústredenia i zaujímavé prípravné zápasy.
Vydražené finančné prostriedky poputujú na dobrú vec.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.