Úvod Správy Fanshop Jubilejná publikácia z edície Belasé legendy už v predaji

Jubilejná publikácia z edície Belasé legendy už v predaji

Publikáciu o Štefanovi Čambalovi si zakúpite vo fanshope alebo v dobrých kníhkupectvách.

Ideálny belasý darček pod vianočný stromček. V predvianočnom čase uzrela svetlo sveta jubilejná desiata publikácia z edície Belasé legendy. Jubilejná publikácia sa venuje životu a kariére Štefana Čambala, úspešného hráča a neskôr aj trénera.

Štefan Čambal patrí medzi významné osobnosti najmä 20-tych a 30-tych rokov 20. storočia, keď bol najpopulárnejším slovenským futbalistom. Navždy zostane zapísaný v archívoch ako prvý Slovák, ktorý si zahral na majstrovstvách sveta.

Jeho život a kariéru pútavo spracoval historik Tomáš Černák. „V medzivojnovom období bol Čambal bezkonkurenčne najúspešnejším slovenským futbalistom, a teda aj najznámejším. Ľudia ho považovali za reprezentanta Bratislavy i celého Slovenska v profesionálnom futbale a v čs. reprezentácii. Ako rodený Bratislavčan, resp. v tých časoch ,,Prešporák“, ktorý do sveta veľkého futbalu vyletel práve z I. ČSŠK Bratislava, bol v tomto meste hviezdou, ľudia boli naňho hrdí, fandili mu, a vždy, keď sa objavil vo svojej rodnej Bratislave, spôsobilo to rozruch a záujem o jeho osobu. Bratislavu a I. ČSŠK Bratislava reprezentoval aj v rokoch, kedy hrával v pražskej Slavii a žil v Prahe. Česká tlač o ňom neraz písala ako o ,,bratislavskom Čambalovi.“ Z I. ČSŠK Bratislava odišiel už ako 21 ročný, ale za ten čas sa tu stihol zapísať do sŕdc vtedajších fanúšikov zlatými písmenami. Jeho posledný zápas v drese I. ČSŠK Bratislava bol zároveň aj jeho najslávnejším zápasom vo farbách klubu z rodného mesta. No a potom prišli Majstrovstvá sveta 1934 v Taliansku, strieborné medaily a Čambalova popularita sa dostala na absolútny vrchol. Zvlášť na Slovensku, a špeciálne v Bratislave, kde ľudia prežívali tie majstrovstvá sveta vďaka Čambalovi ešte emotívnejšie. Bol jediným Slovákom v základnej zostave i v celom kádri,“ povedal autor Tomáš Černák na margo tejto publikácie.

Unikátna edícia Belasé legendy sa dočkala svojho jubilejného, desiateho, pokračovania. „Edíciou Belasé legendy vzdávame úctu našej histórii a osobnostiam, ktoré ju formovali. Aj vďaka veľkej podpore vedenia klubu môžeme každoročne prichádzať s novými pokračovaniami a ďalšími životnými príbehmi belasých legiend. Žiaľ, v čase súčasných opatrení nemôžeme knihu oficiálne pokrstiť. Napriek tomu veríme, že si u čitateľov získa ohlas, a že nebude chýbať v knižnici žiadneho slovanistu. Radi by sme sa poďakovali aj autorovi Tomášovi Černákovi, rodine Štefana Čambala, Slovenskému olympijskému a športovému múzeu, partnerom publikácie a taktiež bardovi slovenskej žurnalistiky Jozefovi Kšiňanovi, ktorý výrazne pomohol pri tvorbe tejto publikácie,“ vyhlásil projektový manažér ŠK Slovan Stanislav Kramarič.

Publikácia o Štefanovi Čambalovi je v predaji on-line prostredníctvom fanshopu a taktiež vo všetkých dobrých kníhkupectvách.

Cena je 11,90 €, pre držiteľov permanentiek 9,90 € (možné uplatniť len pri nákupe vo fanshope). Držiteľom permanentiek sme dnes dopoludnia poslali kód, prostredníctvom ktorého si môžu uplatniť svoju zľavu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.