Úvod Správy Juniori Namiesto zvýšenia náskoku nepríjemný obrat skóre

Namiesto zvýšenia náskoku nepríjemný obrat skóre

Juniori Slovana Bratislava prehrali s rezervou MŠK Žilina 1:2.

Juniorka Slovana Bratislava podľahla rezerve MŠK Žilina 1:2. Belasí viedli po góle Davida Strelca a mali dostatok šancí, aby zápas „zavreli“ vo svoj prospech. Žilinčania však dvomi gólmi po prestávke strhli víťazstvo na svoju stranu.

Po zranení a operácii kolena sa vrátil do hry Filip Lichý, ktorý bol v základnej zostave a po dohode s trénerom odohral 34 minút. Za juniorku nastúpili aj niektorí ďalší hráči z A-tímu, ktorí mali v poslednom zápase so Zlatými Moravcami nižšiu, resp. žiadnu minutáž. V hustej hmle sa hral svižný futbal. Belasí v 11. min otvorili skóre, keď lopta po tečovanej strele Filipa Lichého doputovala na ľavú stranu šestnástky, odkiaľ David Strelec z podobnej pozície ako v zápase so Zlatými Moravcami prekonal brankára – 1:0. V 22. min sme mohli viesť o dva góly, keď Čavrič po spätnej prihrávke Tótha zakončoval z bezprostrednej blízkosti, no Belko na dvakrát zasiahol. Následne Laczkó hlavičkoval po rohu a Belko na čiare vyrazil. V závere prvého dejstva mala Žilina šancu na vyrovnanie, po koncovke Kaprálika však Šulla bravúrne vyrazil loptu pri svojej ľavej žrdi.

Slovanisti sa naďalej tlačili za druhým, poisťujúcim gólom. Aktívny Strelec sa v 53. min uvoľnil za obranou, v súboji zoči-voči ho však Belko vychytal, a podobne dopadol o pár minút neskôr Čavrič. Žilinčania v 61. min vyrovnali, keď sa Jambor dôrazne presadil v našej šestnástke a zblízka prekonal Šullu – 1:1. Zakrátko mohli belasí opäť viesť, hlavičku Laczka však Belko zneškodnil. Kľúčové momenty prišli v rozmedzí 76. – 77. minúty. Najprv sa Strelec prekľučkoval cez viacerých brániacich hráčov Žiliny a dostal sa až pred Belka. David skúsil obstreliť brankára, ten však rukou reflexívne zasiahol. V podstate z protiútoku prešla prihrávka Jambora krížom cez šestnástku a Slebodník na zadnej žrdi zakončil do odkrytej brány – 1:2. V závere vrhli belasí všetky sily do útoku, Medved mohol vyrovnať, aj jeho prudkú strelu z voleja však Belko vyrazil.

Naša juniorka tak zostáva na predposlednom 14. mieste II. ligy so ziskom 3 bodov. Belasí sa najbližšie predstavia v mestskom derby v Petržalke, kde sa bude hrať v nedeľu 29. novembra o 10:30.

„Videli sme zaujímavý zápas s množstvom príležitostí, ktoré boli najmä na našej strane. Futbal je však o góloch. Výsledok mohol byť opačný, keďže David Strelec najprv neuspel vo veľkej šanci, a Žilina hneď z ďalšej akcie strelila rozhodujúci gól. Za stavu 1:0 sme chceli zápas zlomiť a išli sme za druhým gólom. Mali sme viac šancí než súper, no hrá sa na góly. Sme sklamaní, potrebujeme získavať body,“ povedal tréner juniorky Stanislav Moravec.

ŠK Slovan Bratislava juniori – MŠK Žilina „B“ 1:2 (1:0)

Góly: 11. Strelec – 61. Jambor, 77. Slebodník

Žlté karty: 65. Medved, 90. Rabiu – 67. Kaprálik, 68. Jibril, 72. Majdan

Rozhodovali: Valent – Budáč, Hrenák

Slovan juniori: Šulla – Čech (84. Rigo), Lieskovský, Laczkó, Lovat – Čavrič, Lichý (34. Lavrinčík), Rabiu, Tóth – Medved, Strelec

Žilina „B“: Belko – Majdan, Kopas, Nemčík, Javorček – Farský – Kaprálik (72. Suľa), Slebodník (90. Gomola), Holáň (72. Krkoška), Jibril (88. Tandara) - Jambor

Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.