Úvod Správy Fortuna liga Vernon: Poďakujeme chalanom z lavičky

Vernon: Poďakujeme chalanom z lavičky

Vernon de Marco ako obranca strelil v tejto sezóne už tri góly.

Patrí k najproduktívnejším obrancom celej súťaže. Vernon de Marco má v tejto sezóne na konte už tri presné zásahy. Gólom sa blysol aj v domácom stretnutí so Zlatými Moravcami.

Belasým včera vyšiel nacvičený signál zo štandardnej situácie. Nono presným centrom našiel na bližšej žrdi Vernona, ktorý vyhral vzdušný súboj s Čögleyom a prudkou hlavičkou nedal brankárovi šancu. „Na tréningoch venujeme veľký dôraz na nacvičovanie štandardných situácií. Teraz nám to konečne vyšlo. Nono mi poslal skvelú loptu, mne stačilo hlavou namieriť do siete,“ opísal Vernon prvý gólový okamih stretnutia so Zlatými Moravcami

Argentínsky rodák so španielskym pasom sa presadil tretíkrát v sezóne. Dva góly dal pri našom augustovom víťazstve nad Trenčínom (2:1). „Pre obrancu je prioritou brániť. Najprv si treba splniť povinnosti vzadu, aby sme nedostali gól. So Zlatými Moravcami sme však inkasovali, čo nie je dobré, a beriem to aj na seba. Čo príde smerom dopredu, je len bonus pre celý tím. Vždy sa poteším, ak tímu pomôžem aj streleným gólom či asistenciou.“

Našu hru oživili striedajúci hráči, ktorí prišli na ihrisko v priebehu druhého polčasu. Veľkým prínosom bol nielen autor víťazného gólu David Strelec, ale chuť do hry a kreativitu ukázal aj Ibrahim Rabiu, ktorý sa postupne vracia do formy po tom, ako ho trápili zdravotné problémy. „Určite sa poďakujeme chalanom z lavičky. Do hry naskočili výborne a priniesli oživenie. Je dôležité, aby bol každý z nás pripravený pomôcť mužstvu. A to bez ohľadu na to, či začína zápas na ihrisku alebo na lavičke,“ vyhlásil Vernon de Marco.

Niečo z čísiel – v 35. ligovom meraní síl so Zlatými Moravcami sme dosiahli 23. víťazstvo. Domácu bilanciu s týmto súperom sme upravili na 15 víťazstiev, 3 remízy a 0 prehier. A predovšetkým, vrátili sme sa na čelo ligy o skóre pred Dunajskú Stredu. Nesmieme samozrejme zabudnúť, že DAC má duel so Sereďou k dobru. „Pondelkový pohľad na tabuľku bude zase o niečo krajší. Samozrejme, vieme, že DAC má zápas k dobru. Musíme na nich tlačiť a ukázať, že my chceme byť tí, ktorí budú prví. Aj v ďalších zápasoch pôjdeme za víťazstvom,“ uzavrel Vernon. Najbližšie sa belasí predstavia v nedeľu 29. novembra o 15:00 v Senici aj v priamom prenose na Orange Sport, resp. Huste.tv.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.
Tréner Darko Milanič na štarte zimnej prípravy.
Reportáž Slovan TV zo začiatku zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.