Úvod Správy Fortuna liga Úlohu splnil expresne rýchlo

Úlohu splnil expresne rýchlo

David Strelec presným zásahom rozhodol o víťazstve nad Zlatými Moravcami.

Bol to ťažký boj, tri body však zostali v Bratislave. Belasí v dôležitom zápase zdolali Zlaté Moravce aj vďaka vydareným striedaniam Darka Milaniča. Náš tréner mal v prípade Davida Strelca doslova šťastnú ruku.

David Strelec skóroval už po 42 sekundách pobytu na ihrisku a zo svojho prvého kontaktu s loptou. Na trávnik vyšiel v čase 64:20 za stavu 1:1, v čase 65:02 strelil gól na 2:1 v náš prospech. „Tréner ma posielal na ihrisko s pokynom, aby som dal gól. Svoju úlohu som bleskovo splnil (úsmev). Čo si spomínam, ešte nikdy som neskóroval tak rýchlo po príchode do hry,“ povedal hrdina podvečera.

Rozhodujúci gól padol z pomerne nenápadnej akcie. Dávid Holman zrazu centrom našiel v šestnástke voľného Davida Strelca, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a mal dostatok času, aby zblízka presne zakončil. „Obrana sa snažila vysunúť vyššie, v tej chvíli som urobil pohyb za prvého hráča a dostal som sa do voľného priestoru. Musím vyzdvihnúť a pochváliť Dávida Holmana, ktorý ma perfektne videl a našiel ma na milimeter presne. Mal som dostatok času, po prebratí lopty som mohol spomaliť a čo najpresnejšie ju umiestniť,“ opísal David Strelec svoj piaty presný zásah v sezóne, ktorým rozhodol o zisku troch bodov.

Vďaka víťazstvu sme sa vrátili na prvé miesto tabuľky o skóre pred Dunajskú Stredu, ktorá má zápas k dobru. Zlaté Moravce boli veľmi nepríjemným súperom, navyše, hrajú vo veľmi dobrej forme. Tri body boli tvrdo vybojované. „Bol to veľmi náročný zápas. Minule sme s nimi prehrali 1:2, teraz sme im to oplatili rovnakým výsledkom. Zlaté Moravce sú nepríjemný súper. My sme nechceli doma prehrať, resp. stratiť body druhýkrát po sebe, a išli sme za víťazstvom. Sme veľmi šťastní, že sme získali tri body. Vieme, že ak DAC zvládne svoj zápas k dobru, bude v tabuľke pred nami, no my sa ich pokúsime do zimy dohnať. Bude to ešte tuhý boj o to, kto bude zimovať na prvom mieste. My sa budeme ako vždy snažiť vyhrať všetky naše zápasy.“

David Strelec má za sebou ťažké obdobie. Ešte z októbrového reprezentačného zrazu si priniesol zranenie kolena, pred zápasom v Dunajskej Strede bol zase pozitívne testovaný na koronavírus. V posledných týždňoch mal značný tréningový výpadok, aj preto naskočil do hry až v priebehu stretnutia. „Mal som veľa zdravotných problémov od zraneného kolena po pozitívny test na koronavírus ešte koncom októbra. Bolo to ťažké obdobie. Už sa však cítim dobre a trénujem naplno. Vždy, keď niečo milujete a nemôžete to robiť, tak sa túžite čím skôr vrátiť. Mne futbal dnes opäť chutil a teším sa, že som pomohol tímu. Vždy idem na ihrisko s tým, že chcem dať alebo pripraviť gól, čo mi vyšlo expresne rýchlo. Z dneška mám dobrý pocit,“ hovoril rodený Bratislavčan s úsmevom na perách.

Svoje kvality a inštinkt útočníka pri presnom zásahu predviedol aj pred očami asistenta reprezentačného trénera Samuela Slováka, ktorý spolukomentoval priamy televízny prenos. David Strelec bol v poslednej nominácii reprezentačného áčka medzi náhradníkmi. „Už len skutočnosť, že som medzi náhradníkmi v reprezentačnom výbere, vnímam pozitívne. Je len na mne, ako budem hrať a ako sa mi bude dariť. Potom už je len na reprezentačnom trénerovi, či ma nominuje alebo nie,“ uzavrel 19-ročný mladík.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.
Tréner Darko Milanič na štarte zimnej prípravy.
Reportáž Slovan TV zo začiatku zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.